iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone X ekran görüntüsü alma konusunda yardımcı olacak rehberdir. iPhone X, Apple’ın en son tasarım yeniliğidir ve bir çok iPhone kullanıcısının dezavantaj olarak gördüğü ve yada alışkan oldukları Home düğmesinin olmamasıdır.

Önceki iPhone’larda Home düğmesi ile birlikte ekran görüntüsü alınıyordu, ancak şimdi böyle bir durum yok. Buda demek oluyor ki, eski iPhone’lardaki gibi iPhone X’de ekran görüntüsü almak mümkün değil.

Beklendiği gibi, zorla yeniden başlatma, ana ekrana dönme, uygulamaları değiştirme ve benzeri gibi Home düğmesini kullanan tüm eylemler artık farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Neyse sözü uzatmanın anlamı yok, iPhone X’de ekran görüntüsü nasıl alınır görelim.

iPhone X’de ekran görüntüsü alma

İlk önce ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekran gidin. Ardından;

iPhone X sağ tarafındaki yan düğmeye basılı tutun ve ardından aynı anda Ses arttırma düğmesine basın.

Ekran beyaz yanıp söner ve cihazınızda ses açıksa, kamera deklanşörünü duyarsınız. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, fotoğrafı ek açıklama yapabileceğiniz işaretleme ekranı görüntülenecektir. Evet bu kadar!

Eski iPhone’larda ekran görüntüleri almaya alışıksanız, iPhone X’i kullanırken herhangi bir problem yaşamamalısınız – tek ihtiyacınız olan şey, yan ve ses arttırma düğmelerine aynı anda basmaktır.

Eski iPhone’larda, Home düğmesine ile ses arttırma düğmesi kullanılıyordu. Şimdi sadece Home düğmesi yerine, yan düğme kullanılıyor. Home düğmesinin, yan düğme ile değiştirilmesi dışında iPhone X’de de aynı sayılır.

Apple, iPhone X ile diğer akıllı cihazlarda ekran görüntüsü almak için kullanılan yönteme gelmiş.

iPhone Ne & Nasıl

26 Ekim 2017 at 11:36

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*