iPhone X’de Siri nasıl açılır veya etkinleştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone X’de Siri’yi açmak veya etkinleştirmek için yardımcı olacak rehber. iPhone X, diğer iPhone’lardan farklı çekici tam ekran tasarımla geldi. Alışıla gelmiş Home düğmesinin olmaması iPhone severleri biraz üzse de, etkileyici bir görünüm kazandığını da söylemek gerekir.

Önceki iPhone’larda temel görevler, Siri’yi etkinleştirme, ana ekrana gitme, uygulamalar arasında geçiş yapma ve dokunmatik kimliği gerektiren diğer görevler Home düğmesi ile yapılmaktaydı. iPhone X’de Home düğmesi olmadığı için sorulacak soru basittir, Home düğmesi olmadan iPhone X’in nasıl kullanacağız. Siri’yi iPhone X’de açmak veya etkinleştirmek isterseniz, fiziksel bir Home düğmesi olan eski iPhone’lara kıyasla farklı bir şekilde yapılır.

Home düğmesinin olmaması, iPhone X’de ekran görüntüsü alma ve daha bir çok işlemleri yapmayı farklı kılmaktadır. Siri’yi etkinleştirmek, diğer işlemlerde olduğu gibi de basittir.

Home düğmesi olmadan iPhone X’de Siri’yi açma

Elbette bir Home düğmesi olmaması, Apple iPhone X’de Siri’yi etkinleştirmeyi zorlaştırmayacak. Tabii ki “Siri” sesli komutunu eski iPhone’larda olduğu gibi kullanabiliyorsunuz, sanal asistanı fiziksel bir komut asistanı kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

iPhone X sağ tarafındaki büyük yan düğmeyi 2-3 saniye basılı tutarak Siri’yi açabilirsiniz.

Ekranın alt kısmından yukarı doğru hızlıca kaydırarak Siri’den çıkabilirsiniz veya ana ekrana dönmek isterseniz yan düğmeye basabilirsiniz.

Özellikle cihazı cebinizde taşıyorsanız, iPhone X’deki yan düğme basılı kalabilir ve Siri aktif olabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak dikkatli taşımak gerektiğini belirtmek isteriz.

Etiketler:

,

iPhone Ne & Nasıl

26 Ekim 2017 at 12:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*