Windows’da iTunes’dan 1080p Filmler Nasıl İndirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

iTunes’da kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz HD filmler var. HD filmler iki çözünürlükte mevcuttur; 720p ve 1080p. Varsayılan olarak, iTunes mağazasından film indirdiğinizde, 1080p sürümü mevcut olsa bile 720p sürümünü indirir.

Filmi indirmek istediğiniz çözünürlüğü seçmenizi istemiyor. Bunun yerine, filmi HD istediğinizi varsayar ancak en düşük HD çözünürlük için kullanılabilir. iTunes’dan 1080p film indirmek için, seçenekleri biraz değiştirmeniz gerekiyor. İşte yapmanız gereken şeyler.

iTunes’dan 1080p film indirme

iTunes’u açın ve Apple hesabınızda oturum açın. Birden fazla Apple kimliğiniz varsa, film satın almak için kullandığınız kullanıcı hesaba ait oturum açın.

Ardından Edit>Preferences (Düzenle> Tercihler) gidin ve Downloads (İndirilenler) sekmesini seçin. Burada Download full-size HD videos (Tam boyutlu HD videoları indir) seçeneği göreceksiniz. Kontrol edin ve OK düğmesine tıklayın. HD filmleri indirirken, eğer 1080p çözünürlük varsa artık indirecektir.

Bu seçenek, hesap bazında belirlenmiş olma olasılığı yüksektir. iTunes’a oturum açmadığınızda bu ayara erişmeye çalışırsanız, bu ayar etkisizdir / gri renklidir. Aynı şekilde, Mac’inizdeki iTunes’dan 1080p çözünürlükte film indirmek istediğinizde de aynı şekilde çalışmalıdır, ancak iOS cihazınıza uygulanmayabilir.

Aslında gerçek bir etkiye sahip olmak için, bu seçeneği seçmek için indirmeye çalıştığınız filmin 1080p’de bulunması gerektiği söylenemez. iTunes, HD kalitesinde bir film olduğunu söylediğinde, bu HD kalitesinde de 720p olabilir. Daha yüksek bir çözünürlük ne zaman bulunacağını gösterir, bu nedenle indirmeye başlamadan önce kontrol edin.

Filmleri 1080p’de indirmek için bu ilave ayar, büyük olasılıkla yer kazandırmak içindir. Kullanılabilirlik ilerledikçe iTunes, kullanıcılara indirme çözünürlüğünü seçmesini veya bu ayarı değiştirebilecekleri tercihlere yönlendirmesini ister.

Ne & Nasıl PCsen PCsen Özel Windows

27 Mart 2017 at 15:14

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*