iTunes dan Windows 8 Xbox Music Uygulamasına Müzik Aktarma

Sponsorlu Bağlantılar

Apple iTunes, Windows ve Mac için kullanılabilir uygun bir müzik yönetme yazılımıdır. Mobil işletim sisteminin en yeni sürümü iPhone veya iPad ile kullanıcılar iTunes uygulamasına daha az bağımlı olmakla birlikte, çalma listeleri oluşturmak için iTunes’u kullanabilir.

Windows 8 de dahili olan Xbox Music uygulamasını fark etmişsinizdir. Birkaç eksiklikleri ile harika bir müzik uygulamasıdır. Windows 8 kullanıcıları ve aynı zamanda bir iPhone veya iPad kullanıcıları artık iTunes uygulamasına bağımlı olmayabilir. Şimdi Windows 8 kullanıyorsanız Xbox Music uygulamasına iTunes üzerinde ki tüm çalma listelerinizi alabilirsiniz.

Müzik uygulamasının ilk sürümü iTunes ya da başka bir müzik çalar’dan müzik aktarmaya izin vermiyordu. Uygulamanın güncellenen yeni sürümü iTunes üzerinde oluşturduğunuz tüm çalma listelerini almanızı sağlıyor.

windows 8 muzik

Bu yazımız da Windows 8 de ki Xbox Music uygulamasına iTunes çalma listelerini aktarmaya göstereceğiz.

 iTunes çalma listesini Xbox Music uygulamasına aktarma:

1. Adım : Windows 8 Başlangıç ekranına geçin ve Music uygulaması üzerine tıklayın.

2. Adım : Uygulama çalışmaya başladıktan sonra, Müziklerim üzerine tıklayın veya dokunun. Müziklerinizin Windows kitaplığında ki Müzikler klasörüne eklenmesi gerektiğini unutmayın.

3. Adım : Uygulama sol tarafında, Dosya aç veya Çalma listelerini içe aktar seçeneklerini görmek için çalma listeleri üzerine sağ tıklayın. Windows 8 her hangi bir çalma listesi yoksa Yeni çalma listesi seçeneğine tıklayarak oluşturabilirsiniz. Oluşturduktan sonra müziklerinizi buraya aktarabilirsiniz.

windows 8 calma listesi

Not: Çalma listelerini içe aktar ve Dosya aç seçeneğini göremeyebilirsiniz. Çünkü, Müzik uygulamasının son sürümü güncellenmemiş. (Windows 8 de uygulama güncelleme klavuzundan faydalanabilirsiniz.) Güncelleme yaptıktan sonra seçenekleri göreceksiniz.

4. Adım: Çalma listelerini içe aktar seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra aşağıdaki uyarı penceresini göreceksiniz. Çalma listelerini içe aktar seçeneğine tıklayarak çalma listelerini Windows 8 Müzik uygulamasına alabilirsiniz.

windows 8 calma listesi aktarma

Not: Bir çalma listesi kaldırmak, silmek istiyorsanız, sadece çalma listesi adını sağ tıklayın ve ardından ekranın alt tarafında görünen Sil seçeneğini tıklayın.

Ne & Nasıl PC Dersleri Windows 8

14 Nisan 2013 at 14:15

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*