iTunes olmadan fotoğrafları iPhone’dan PC’ye aktarma nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

iTunes kullanmadan iPhone’daki fotoğrafları bilgisayara aktarmanın ve yedeklemenin nasıl yapılacağı ile yardımcı olacak bir yazı hazırlamak istedik. Akıllı telefonlar, özellikle iPhone, fotoğraf kalitesinde önemli bir yol katetmiştir. Neredeyse bir dijital fotoğraf makinesi kullanmadan, iPhone’dan kaliteli fotoğraflar çekmek mümkündür.

Elbette, kalite arttığı zaman fotoğraf dosya boyutu da artmaktadır. Bu nedenle iPhone’dan çekilen fotoğraflar telefonunun depolama alanını çok kaplamaktadır. Bu nedenle fotoğrafları bir bilgisayarda saklamak daha avantaj sağlayacak ve başka fotoğraflar çekmek için iPhone cihazınızda daha fazla depolama alanı oluşturacaktır.

Özellikle iPhone’lar kamera performansında en iyi akıllı cihazlar olarak bilinir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla geçirdiğiniz vakitleri, fotoğraf veya video olarak yakalamak isteriz. Ancak, fotoğrafları veya videoları bilgisayarınıza kaydetmek veya onları sabit diskinize yedeklemek istediğinizde ne olur? iTunes, pek çok kullanıcı için karmaşık gelmektedir, ki gerçekten öyledir. Bu nedenle iOS cihazlardaki fotoğrafları aktarmak için farklı yollar ararız.

Bu durumla ilgili son derece basit bir yol vardır. iTunes programının bilgisayarınıza kurulmasına bile gerek yoktur. Windows sistemi, iPhone cihazınızı bir kamera olarak otomatik olarak okumaktadır. Normal bir dijital fotoğraf makinesinde olduğu gibi fotoğraf ve videolara erişme olanağı tanır. Zaten, Windows 10‘un son güncellemeleri ile Telefon özelliği gelmiştir. Bu özellik sayesinde Android veya iPhone telefonu kolayca bilgisayara bağlamak mümkündür.

iPhone’daki fotoğrafları kolayca bilgisayara aktarın

1. Adım: Bir USB kablosu kullanarak iPhone’u veya iPad’i PC’ye bağlayın.

2. Adım: Bu bilgisayara güvenmek isteyip istemediğinizi soran bir diyalog kutusu görüntülenebilir. Güven seçeneğine dokunun.

3. Adım: Şimdi, Windows, iOS cihazını bir kamera olarak algılar. Dosya Gezgini > Bu PC’ye gidin ve iPhone’unuzu veya iPad’inizi çift tıklayın.

4. Adım: Şimdi, Dahili Depolama > DCIM’e gidin ve resimleriniz ve videolarınız olan tüm klasörler görünür.

5. Adım: Bilgisayarınıza kaydetmek istediğiniz dosyaları kopyalayıp yapıştırın.

Evet bu kadar! iPhone fotoğrafları bilgisayara aktardıktan sonra kolayca organize edebilir ve yedekleyebilirsiniz.

Bu yöntemle ilgili sorun yaşıyorsanız, Windows bilgisayar iPhone’unuzdaki dosyaları okuyamıyorsa, birkaç saniyede düzeltebilirsiniz. Başlat Menüsünden ‘Aygıtlar ve Yazıcılar’ için arama yapın ve açın. Phone’unuzu bulun ve üzerinde sağ tıklayın ve ardından ‘Sorun Giderin’ seçeneğine tıklayın. Bu bağlantıyla ilgili sorunları çözecek ve Windows şimdi aygıttaki dosyalara erişmenize izin verecektir.

iPhone Ne & Nasıl PCsen Windows

29 Ekim 2017 at 15:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*