Kaspersky System Checker bilgisayarınızda sorun olup olmadığını tarar

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızla ilgili sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Donanım veya herhangi bir yazılım bileşeninde bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz? Kaspersky System Checker adı verilen bu araç, bilgisayarınızı hatalar için taramanızı kolaylaştırır. Kaspersky antivirüs ve güvenlik hizmetleri ile ünlüdür. Ve bu araç aynı mirası da taşıyor.

Kaspersky System Checker

Kaspersky System Checker, her türlü arıza nedeniyle Windows sisteminizi taramak ve analiz etmek için tasarlanmıştır. Herhangi bir yazılım veya donanımla ilgili sorunlar için bilgisayarınızı tarayabilir. Ayrıca bilgisayarınızda herhangi bir zararlı yazılım bulunup bulunmadığını belirtebilir. Yazılım, bulunan hatalardan hiçbirini çözmeye veya düzeltmeye söz vermez, bunları düzeltmek için öneriler sunabilir.

İndirdikten sonra, programı çalıştırmanız ve ‘Start Diagnostics‘ düğmesine basmanız yeterlidir. Program, bilgisayarınızı herhangi bir hata için taramaya başlayacak. Tarama oldukça uzun sürüyor, ancak bilgisayarınızın her köşesinin her yönüyle taranmasını sağlıyor.

Tarama tamamlandıktan sonra, raporun tamamını görüntüleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Kaydedilen rapor, bu araç tarafından keşfedilen hatalarla ilgili daha fazla yardım için profesyonellerle paylaşılabilir. Dikkatinizi gerektiren tüm kritik konular kırmızı bir ünlem işareti ile işaretlenmiştir. Bu konularda iyileştirme önerileri de sağlamaktadır. Bilgisayarınızın kesinlikle iyi olduğu bölümler, Algılanan öğeler sekmesindeki kritik sorunların altında da görüntülenir.

Kaspersky System Checker bilgisayarınızı bir sürü çok sorun için tarar. Bu sorunlar arasında yazılım, donanım, kötücül yazılımlar, savunmasız yazılımlar ve diğerleri sayılabilir. Onlardan bazıları:

 • Güvenlik Duvarı ve Antivirus ile ilgili sorunlar
 • Kullanıcı Hesabı Kontrolüyle ilgili sorunlar
 • Sistem geçici klasörleri ile ilgili sorunlar
 • Sistem Dökümü
 • Kötü amaçlı yazılım (malware) ve virüsler
 • Üçüncü parti yazılımlar tarafından oluşturulan sorunlar
 • Donanım arızaları
 • Temel sistem ayarları
 • Otomatik medya çalma
 • Internet Explorer ile ilgili az sayıda ayar
 • Düşük alan uyarıları.

System info (Sistem bilgisi) sekmesinin altında, bilgisayarınızla ilgili bazı temel bilgilere göz atabilirsiniz. Tüm donanım ayrıntılarını ve ilgili sürücü ayrıntılarını görebilirsiniz. Ayrıca programı, yüklü uygulamaları kaldırmak için kullanılabilir. Yüklü uygulamalar ayrıca Recently Installed (Son Yüklenen), Large Programs (Büyük Programlar), Infrequent Used (Düşük Kullanımlı) olarak kategorize edilir. Böylece uygulamaları kaldırmak için istenen kategoriye gidebilirsiniz.

Additional Info (Ek Bilgi) sekmesinde bazı başka ek sorunlar da bildirilir ve açıklamaları da verilir.

Kaspersky System Checker, koleksiyonunuzda bulunması için mükemmel bir araçtır. Herhangi bir kurulum gerektirmez ve işi mükemmel şekilde yapar. Aslında onları düzeltmeye çalışmaksızın bilgisayarınızla ilgili sorunlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Alet kullanımı ve çalıştırması mükemmel bir yapıdadır ve herhangi bir yapılandırmaya ihtiyaç duymaz. Tarama raporu kolayca kaydedilebilir ve daha sonra profesyonel sorun giderme amacıyla paylaşılabilir.

Kaspersky System Checker ücretsiz indir

Genel olarak bakıldığı zaman Kaspersky System Checker sistem sorunlarını tespit etmek için kullanılabilecek çok faydalı bir programdır. Sorunları tespit ettikten sonra çözüm için arama yapabilirsiniz.

Kaspersky System Checker programı Windows 10, 8.1, 7, Vista sistemleri ile uyumludur. Programı direkt indirmek ve üretici sayfasından indirmek içi linkler aşağıda mevcuttur.

Kaspersky System Checker indirÜretici sayfadan indir

Ücretsiz Windows 10 Windows 7 Windows 8

01 Mart 2017 at 10:55

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*