Kayıp / Silinmiş Verileri Geri Getirmek İçin EaseUs Data Recovery Wizard Free

Sponsorlu Bağlantılar

Verileri kurtarmak için yardımcı olan bir çok uygulama vardır ancak çoğu sadece silinmiş dosyaları kurtarmak için imkan sağlar. Disk bölüm kaybı, sistem çökmesi nedenleriyle veri kurtarmaya geldiğinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz pek program yoktur. Neyse ki, EaseUs Data Recovery Wizard Free ile Windows bilgisayarda kaybolan veya silinen dosyaları / verileri geri getirmek mümkündür.

EaseUs Data Recovery Wizard Free

EaseUs Data Recovery Wizard Free arayüzü oldukça kullanışlı ve kurtarılan dosyalar tipik Dosya Gezgini biçiminde görüntülenir. EaseUs Data Recovery Wizard ile bu durumlarda dosyaları kurtarabilirsiniz:

 1. Mevcut bir bölümden
 2. Silinen bölümünden silinen verileri
 3. Bozuk bir bölümünden silinen verileri
 4. Silinmiş olan bir bölümünden silinen veriler, sonra üzerine yazılır.

Son iki senaryo sektör taraması ve Complete Recovery-Tam Kurtarma seçimi yapmak için bir kullanıcı gerektirir.

EaseUs Data Recovery Wizard Free kullanarak bir veri nasıl kurtarılır?

Daha önce de belirtildiği gibi, programın kullanımı oldukça kolaydır. Programı indirip yüklediğinizde, bir sihirbaz arayüzü, veri kurtarma sürecinde size yol gösterecektir.

İlk EaseUs Data Recovery Wizard programını başlattığınızda, dosya türü seçme sayfasını göreceksiniz. En yaygın dosya formatları bu sayfada 6 farklı kategoriye ayrılır:

 1. Graphic – Grafik (Resim / Fotoğraf)
 2. Audio – Ses / Müzik
 3. Document – Belge / Doküman
 4. Video
 5. Email
 6. Other – Diğer

kayip-veya-silinmis-verileri-kurtarmak-icin-easeus-data-recovery-wizard-free

Tüm kategoriler varsayılan olarak kontrol edilir. Geri getirmek istediğiniz dosyanın belirli bir türünü seçerek tarama hızını hızlandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Daha sonra bulmak istediğiniz dosya türünü seçtikten sonra Next butonuna tıklayın. Sonra, veri taramasını başlamak için bir yer seçin (Masaüstü, Harddisk Sürücüleri, Kayıp Harddisk Sürücüleri).

kayip-veya-silinmis-verileri-kurtarmak-icin-easeus-data-recovery-wizard-free-1

Daha sonra, Scan butonuna tıklayarak taramayı başlatın. Bilgisayarınızı ve sürücülere taramaya başlar. EaseUs Data Recovery Wizard Free ekranın üst köşesinde, kurtarma durumunu gösteren bir süreç çubuğunu göreceksiniz. Stop seçeneği ile süreci durdurabilir, Pause seçeneği ile süreci duraklatabilir ve daha sonra tekrar devam edebilirsiniz. Süreç çubuğu tarama için kalan tahmini süreyi gösterir.

kayip-veya-silinmis-verileri-kurtarmak-icin-easeus-data-recovery-wizard-free-2

Tarama hızlı yapılmaktadır ve tamamlandığında, çöp kutusu tamamen silinmiş veya sadece silinmiş dosyaları listeler. İlk başarılı taramadan sonra sonuçlar gösterilir. Bir pop-up penceresi, başka bir kurtarma için Deep Scan-Derin Tarama kullanmayı hatırlatacaktır. Ancak, aşağıdaki 2 durumda Derin Tarama kullanılması tavsiye edilir:

 1. İlk tarama gereken dosyaları bulamıyorsa.
 2. Kurtarılan dosyalar düzgün açılamıyorsa.

Derin Taramayı çalıştırdığınız zaman, genellikle uzun sürebilir sektör taraması yapar. Sabırlı olmanız gerekir.

kayip-veya-silinmis-verileri-kurtarmak-icin-easeus-data-recovery-wizard-free-3

Tarama sonuçlarının olduğu arayüz 3 bölüme ayrılmıştır. Aşağıdaki seçeneklere göre listeyi düzenleyebilirsiniz.

 1. Path – Yol
 2. Types – Türleri
 3. Time – Zaman

Yukarıdaki seçenekler hızlı bir şekilde dosyaları filtrelemeye yardımcı olur. Ayrıca programda bazı özel dosya türlerini önizleme yapmak için Preview-Önizleme seçeneği sunuyor.

Arama veya önizleme işlemi tamamlandıktan sonra, geri yüklenmesini istediğiniz dosyaları seçin, bilgisayar veya depolama aygıtına bunları kaydetmek için Recover-Kurtar butonuna basın.

Gerekirse, Export Scan Status tıklayarak tarama sonuçlarını dışa aktarabilirsiniz. Aynı şekilde, Import Scan Status tıklayarak başka tarama sonuçlarını içe aktarabilirsiniz.

kayip-veya-silinmis-verileri-kurtarmak-icin-easeus-data-recovery-wizard-free-4

EaseUs Data Recovery Wizard Free kayıp veya silinmiş bölümlerden veya çökmüş sabit disklerden dosyaları kurtarmak için bir araçtır. Ücretsiz sürümü sadece 1GB‘a kadar veri kurtarmayı sağlıyor ve FAT12, FAT16, FAT32, NTFS / NTFS5 ve EXT2 / EXT3 dosya sistemleri ile uyumlu çalışmaktadır.

EaseUs Data Recovery Wizard Free indir

EaseUs Data Recovery Wizard Free programının Windows ve Mac sistemler için ayrı sürümleri mevcuttur. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz veya üretici sayfasından da indirebilirsiniz. Eğer indirme bağlantılarında sorun varsa üretici sayfasını ziyaret ederek kolayca indirebilirsiniz.

Windows için indir Mac için indir Üretici sayfadan indir

PC Dersleri PCsen Ücretsiz

13 Ekim 2016 at 01:17

1 yorum

 1. 8 saat tarıyor, hasarlı dosyaları da buluyor, ancak ücretli yazılımı nasıl bilinmez, ücretsiz yazılımında nerede thumb, ini,webp yani lüzümsuz dosyaları kurtarıyor.. ne bir jpg, mp3, flv asıl olanları kurtarmıyor..
  yani hiç denemenize gerek yok, 24 saatiniz boşa gidiyor..

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*