LICEcap: Masaüstü veya Ekranı Animasyonlu GIF Olarak Kaydedin

Sponsorlu Bağlantılar

LICEcap; Windows masaüstü veya ekranı animasyonlu GIF olarak kaydetmeyi sağlayan ücretsiz bir ekran görüntüsü yakalama programıdır.

LICEcap sizin tarafınızdan belirtilen, masaüstünde bir alanı yakalamayı ve bir .GIF dosyası oluşturmanızı sağlar. İki dakika içinde kendinize kaliteli bir animasyonlu GIF yapın.

LICEcap

LICEcap kullanımı oldukça kolaydır. Bu sadece .GIF bakımında yüksek kaliteli çıktı üretme kapasitesine sahiptir, aynı zamanda kendi yerel dosya formatı, yani .LCF destekler.

pcsen

Bu dosya türü çok daha yüksek bir GIF  sıkıştırma oranı sağlar ve üstün animasyon kalitesi, 256’dan fazla renk / çerçeve içerir! Bir LCF dosyası tam olarak izlenimleri yakalar ve dahası, bu REAPER, bir dijital ses iş istasyonu yazılım içinde oynatılabilir ve bir GIF ya da başka bir video formatına dönüştürülebilir.

Ben LICEcap dosya boyut kalitesi yüksek ve düşük etkili GIF geliştirmek için ideal bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, her indirme paketi ile kaynak kodu içeren ücretsiz softwareand var.

LICEcap kullanarak GIF oluşturmak için aşağıdaki 4 basit adımı uygulayın:

LICEcap programını aşağıdaki indirme bağlantısından indirin ve işlemi başlatmak için uygulamayı çalıştırın. Uygulamayı açın ve istediğiniz işlemi, etkinliği yakalayın. Daha sonra, yakalamak istediğiniz alana sığdırmak için LICEcap en ekran boyutu ayarlayın. Doğru çekim alanı aldıktan sonra, Record – Kayıt düğmesine tıklayın.

Kayıt düğmesine tıkladığınızda, dosya adı, dosya türü gibi, kaydetmek, başlık çerçevesi, geçen süre, vb gibi animasyon ayarları girmek için bir ekran açılır.

licecap

Eğer kaydet düğmesine tıkladıktan kısa zaman sonra, LICEcap yakalama ekranları başlar. Kaydetmek istediğiniz animasyon bittikten sonra Stop düğmesine tıklayarak kayıtı sonlandırın.

LICEcap: Uygulama özellikleri

  • Doğrudan ekran görüntüsünü yakalar ve .GIF veya .LCF formatlarına dönüştürür.
  • Hatta kayıt sırasında ekran yakalama sağlar.
  • Bir kısa mesaj ekleme, bir ek ayarlar ile duraklatma ve yeniden kayıt  başlatma da yapabilirsiniz.
  • Shift + Boşluk  kısayol tuşunu kullanarak kayıt yapabilirsiniz.
  • PC’nizin, bellek kullanımı maksimum kare hızı ayarlanarak kayıt kontrol edilebilir.
LICEcap İndir (Windows) LICEcap İndir (Mac OS X)

 

PCsen Ücretsiz Windows 7 Windows 8 Yazılım

22 Eylül 2013 at 21:34

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*