Malwarebytes Anti-Malware Free: İnceleme ve İndirme

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz anti-malware programları arasında bugün mevcut en popüler programlardan birisi Malwarebytes Anti-Malware Free programıdır. Malwarebytes, hızlı hafif ve çok etkili bir programdır. Gün içinde birkaç kez güncelleştirilir. Hızlı bir şekilde bilgisayarınızı tarar, herhangi bir malware tespit edildiği zaman kaldırmanızı, silmenizi sağlar. En güzel tarafı ise tamamen ücretsiz olmasıdır.

Malwarebytes Anti-Malware Free programını kontrol etmek ve sizinle paylaşmak istedim.

Malwarebytes Anti-Malware İnceleme

Ben makalenin sonunda sağlanan bağlantıdan, Malwarebytes Anti-Malware veya MBAM indirebilirsiniz. Kurulumu başlatmak için indirilen kurulum dosyasına (mbam-setup.exe) çift tıklayın. Program hızlı bir şekilde yüklenir. Yükleme işlemi sırasında, komut istemlerini izleyerek devam edin. Ayrıca, aşağıdaki seçeneği işaretli bırakmayı unutmayın:

  1. Update Malwarebytes Anti-Malware (Güncelleme)
  2. Launch Malwarebytes Anti-Malware checked (Başlatma)

Yükleme tamamlandıktan sonra, anti-malware otomatik olarak başlayacaktır. Bir tarama yapmadan önce programı güncellemenizi isteyen küçük bir mesaj bilgisayarınızın ekranında görüntülenir. Programın kendini otomatik olarak güncellemesini istiyorsanız OK düğmesine tıklayın.

Malwarebytes temel penceresi artık görünecektir. Bu programın ana menüsünü görüntüler. Aşağıdakileri içerir;

  • Quick Scan (Hızlı Tarama)
  • Full Scan (Tam, Derin Tarama)
  • Flash Scan

[SCM]actwin,6,6,7,7;

Seçtiğiniz bir taramayı gerçekleştirin! Sonunda bir rapor alacaksınız. Herhangi bir malware bulunursa, size bildirilecektir. Ayrıca ana Tarayıcı ekranına geri alınır.

Herhangi bir enfeksiyon taraması sırasında bulunan olsaydı, Malwarebytes bunları kaldırır. Enfeksiyonlar kaldırılırken, MBAM yeniden başlatmak isteyebilir. Bunu yapmak için izin verin.

Daha sonra, geri kalan adımları ile devam edin. Ayrıca, programın tarama günlüğü açın ve Not Defteri’nde görüntülemek olacaktır. İstediğiniz gibi günlüğünü gözden geçirin ve ardından Not Defteri penceresini kapatın.

Update – Güncelleme;

Güncelleme modülü güncellemelerini kontrol etmek için izin verir. Modülü üzerinden manuel veya otomatik güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Logs – Kayıtlar;

Logs kayıtlar modülü programın tüm yeni etkinliğini takip etmenizi sağlar.

Ignore List – Yasaklı Liste;

Tarayıcı ve Koruma modülü gelecekte bunları yok sayarsa Yasaklı Listesine ekleyebilirsiniz.

Settings – Ayarlar;

Burada kendi ayarlarınızı ayarlayabilirsiniz. Şifre seti özelliği sadece lisanslı sürümüne mevcuttur. Eğer isterseniz, ücretli sürümü satın alabilirsiniz.

Malwarebytes Anti-Malware en yeni sürümü artık Windows 8 ekran bildirimleri için yeni logoları, ikonları ve görüntüleri var. Bu gerçek zamanlı olarak diğer bir çok güvenlik ürünleri ile daha iyi uyumluluk gösterir.

Birçok ücretsiz anti-virüs yazılımı aksine, ücretsiz sürümü gerçek zamanlı olarak bilinen tehditlere karşı aktif malware koruması sağlıyor.

Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü veya PRO sürümü indirebilirsiniz. Ücretsiz sürümü kesinlikle işinizi görecektir.

Programı İndir

PCsen Özel Ücretsiz

22 Ocak 2013 at 17:58

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*