MaxLauncher İndir: Windows için Başlat Menüsü Alternatifi

Sponsorlu Bağlantılar

MaxLauncher, Windows sistemler için Başlat Menüsü alternatifi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Sanal klavye görünümünde her bir kısayol tuşuna program atayabilirsiniz.

Klavye kısayollarını kullanmak her zaman kullanıcıları cezbeden bir özelliktir. Herhangi bir kısayol, bilgisayarda işlem yapmak için daha az zaman harcamanızı gerektirir. Bu sayede bir çok işlemi kısa zamanda yapma imkanı sağlar.

Windows 10 bilgisayarda Windows + S tuşlarına basarak, fare imlecinin arama kutusunda görürsünüz. Yani anlayacağınız bilgisayarda bir arama yapmaya başlamak için bu kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

MaxLauncher, arama ve başlatma oyununu tamamlar. MaxLauncher’ı çalıştırmak için bir klavye kısayolu kullanın (CTRL – ‘kullanın) ve daha sonra programı çalıştırmak, bir klasörü açmak veya bir dosyayı açmak için klavyenizdeki bir tuşa basın.

MaxLauncher

MaxLauncher, Windows bilgisayarda bir programı bulmak ve çalıştırmak için tasarlanmış basit bir sekmeli uygulama başlatıcıdır.

Her biri en fazla 10 sekme içerebilen çoklu veri dosyaları oluşturabilirsiniz. Her bir sekmeye ve düğmeye bir klavye kısayolu atanır (ör. F1-F10, 0-9, A-Z, vb.). Programı etkinleştirmek için kısayol tuşuna (örn. CTRL + `) basın ve çalıştırmak istediğiniz programa karşılık gelen tuşa basın. MaxLauncher MadAppLauncher’ın yeniden tasarlanmış sürümüdür.

MaxLauncher kullanımı

1. MaxLauncher programını çalıştırın. Settings > Hotkey seçeneğine gidin. Bu, MaxLauncher’ı çalıştırmak için kullandığınız klavye kısayolu olacaktır. Active tab MaxLauncher’a hangi sekmeyi ilk çalıştırıldığında açmayı istediğinizi söyler. İlk sekme mükemmel bir seçimdir. Ayrıca tema ayarlarından hoşunuza giden bir temayı seçebilirsiniz.

2. Şimdi bazı programlar ekleyelim. “View” tıklayın ve “Drag and Drop Mode” seçin. Böylece, MaxLauncher anahtarlarına sürükleyip bırakabilirsiniz.

3. Şimdi, örneğin Chrome’u eklemek için dosyayı ve klasör yapısında bulmamız gerekir. Windows arama kutusuna gidin (veya CTRL-S tuşlarına basın) ve Chrome’u arayın. Sonuç ortaya çıktığında üzerine sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” seçin.

4. Chrome kısayol simgesine götürecektir. Şimdi bu kısayol simgesini seçerek, Chrome’u başlatmada klavye kısayolu olarak kullanmak istediğiniz MaxLauncher’daki tuşa sürükleyin ve bırakın.

Program geliştiricisi sayfasında, ekran görüntüsünde diğer klavye tuşları da mevcuttur. Ancak Windows 10 bilgisayarda çalıştırdığımız zaman sadece fonksiyonlarını gördük. Windows 10’dan mı yoksa bizim bilgisayardan mı kaynaklandığını çözemedik. Her ne yaptıysak bu duruma bir çözüm bulamadığımızı belirtmek isteriz. Bu konuda bilginiz varsa yorumlarınızla belirtmenizi istiyoruz.

MaxLauncher indir

MaxLauncher ücretsiz uygulama başlatıcı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirin.

MaxLauncher indir – MaxLauncher Portable indir

Ücretsiz Windows 10 Windows 7 Windows 8

22 Ağustos 2017 at 16:28

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*