mFTP: Windows 8 İçin Ücretsiz FTP Metro Uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

mFTP, FTP sunucusuna bir şey indirmek veya yüklemeyi sağlayan bir Windows 8 uygulamasıdır. Tüm gerekli ve tanıdık özellikleri ile, Windows 8 de FTP erişimini kolaylaştırır. Program mükemmel bir arayüzü var ve gerçekten hızlı bir şekilde FTP sunuculara bağlanır.

Bir FTP Sunucusuna bağlanmak için talimatlar;

  • Windows Başlangıç ekranından mFTP uygulamasını açın.
  • Seçeneklerini ve menü çubuğunu göstermek için fareden sağ tıklayın.
  • Üst barında üç metin kutuları, ‘Sunucu – Server‘, ‘Kullanıcı Adı – Username‘ ve ‘Şifre – Password‘ görebilirsiniz.
  • Bu metin kutusuna sunucu adresinizi ve kimlik bilgilerini girin ve yazılımda bu ayarları kaydetmek için onay kutusuna tıklayın.
  • Son olarak ‘Giriş – Login‘ butonuna tıklayın.

Başarılı bir girişten sonra, FTP sunucusu kullanılabilir. mFTP dosya veya klasörleri gösterecek. Başarıyla FTP sunucusuna giriş yaptıktan sonra, izinlerini düzenlemek veya bir dosya / klasör yeniden adlandırma, indirme, silme yapabilirsiniz. Hatta yeni klasörler oluşturmak ve ayrıca sunucuya dosyaları yükleyebilirsiniz. Ayrıca sunucusuna tam bir dizin yükleyebilirsiniz. Önceki bağlantıların geçmişini görüntüleyebilirsiniz, böylece geçmişini veya günlüğünü görüntüleyebilirsiniz.

mFTP windows 8

Uygulamayı çalıştırmak ve kullanmak çok kolaydır. Metro arayüzü FTP yazılımı için ekstra bir şeyler ekler. Diğer ücretsiz FTP istemcileri aksine, mFTP arabirimi kullanmak oldukça basittir.

Ama yine de bazı eksileri ve dezavantajları var. Her şeyden önce, hiçbir Port metin kutusu yok. Genellikle Port 21’dir ama herkes başka bir bağlantı noktası üzerinde bir FTP sunucusu yüklü ise, o zaman bu yazılım bu sunucuya bağlanırken sorunla karşılaşabilir.

mFTP yardımcı programı Windows 8 için iyi bir temel FTP istemcisidir. Basittir ve bazı iyi özelliklere sahiptir.

mFTP İndir (Windows Store)

PCsen Ücretsiz Windows 8

06 Ocak 2013 at 23:16

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*