Microsoft Edge Sıfırlama ve Onarma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome veya Firefox gibi tarayıcıların kendi içeriğinde bulunan özellikler sayesinde sıfırlama yapmak çok kolaydır. Ancak, Windows 8 ve Windows 10 ile yenilenen Windows uygulamalarında bu durum değişmektedir. Microsoft Edge sıfırlama ve onarma işlemini yapmak diğer tarayıcılara göre farklılık göstermektedir.

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama ve onarmaya başlamadan önce bu hatırlatmayı yapmamız gerekiyor. Şuan itibariyle Windows’un yeni güncellenmesi olan Windows 10, sürüm 1709 özellik güncelleştirmesi yapmadıysanız bu ayar seçeneğini göremezsiniz. Çünkü bu güncelleme ile bu yeni özellik eklenmiştir. Eğer bu güncellemeyi yapmadıysanız ilk önce bu güncellemeyi yapın, daha sonra aşağıdaki adımlara geçin.

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama ve onarma

Daha önce söylediğimiz gibi, Edge tarayıcısı, Windows Mağaza uygulaması olduğu için diğer tarayıcılara göre farklılık göstermektedir. Neyse lafı fazla uzatmadan işlemlere başlayalım.

1.Adım: Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler alanına gidin. Burada Microsoft Edge uygulamasını bulun, üzerine tıklayın, Gelişmiş seçenekler’e tıklayın.

2.Adım: Burada Microsoft Edge ile ilgili seçenekler göreceksiniz. Eğer, Edge tarayıcısında sorun yaşıyorsanız, ilk önce Onar butonuna tıklayarak bir onarma başlatabilirsiniz.

Eğer onarma işleminden sonra, bir şeyler değişmediyse, Sıfırla butonuna tıklayarak Edge tarayıcısını sıfırlayın. Sıfırlama işlemi, Edge tarayıcı ayarlarını sıfırlar, sık kullanılanları korur. Bunun dışında Edge verilerini kaybedebilirsiniz.

Evet, Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlamak ve onarmak bu kadar kolaydır. Daha önce söylediğimiz gibi, Windows 10, sürüm 1709 özellik güncelleştirmesi veya daha sonraki güncellemeleri yapmadıysanız bu ayar seçeneklerini göremezsiniz. Umarız yardımcı olmuştur.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Özel Windows 10

19 Ekim 2017 at 11:00

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*