Microsoft Outlook’a herhangi bir platformdan nasıl erişilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Outlook, dünya genelinde en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biridir. Sebebinin Microsoft olduğu açıktır. Akıllı cihazların gelişmesi ile e-posta hesaplarına kolayca erişim sağlanabilir.

Microsoft Outlook e-posta hesabınıza farklı cihazlardan erişmek mümkündür. Güncel kalmak veya işiniz ile ilgili herhangi bir yerden mesaj göndermek ve önemli bir e-postayı kaçırmamak anlamına gelir.

Bu yazımızda Microsoft Outlook e-postalarınıza erişim sağlayacak tüm farklı yolları göstermek isteriz.

1. Web üzerinden erişim sağlama

Outlook.com

Web üzerinde Outlook.com, iletilerinizi kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Zaten tanıdığınız ve bir Outlook kullanıcısı olarak yararlanmakta olduğunuz temel bilgilerle web sitesi temiz ve basittir. Buna ek olarak, bazı güzel ekstralar var.

Skype’ı kullanırsanız, sağ üstteki gezinme bölmesindeki simgesini tıklayarak doğrudan Outlook.com’u açabilirsiniz. Word veya Excel gibi çevrimiçi Microsoft uygulamaları kullananlara veya takvimlerine erişmek veya rehberlerini incelemek isteyenler için, bu seçeneklerin tümüne Uygulama Başlatıcı’ndaki sol üstteki gezinme menüsünden kolayca erişilebilir.

Office 365 ve Microsoft Office

Bir Office 365 iş veya okul aboneliği kullanıyorsanız veya bir Microsoft Office hesabınız varsa, Outlook’a iki web sitesinden de erişebilirsiniz. Outlook.com’da olduğu gibi OneNote veya PowerPoint gibi çevrimiçi uygulamaları açma veya takviminizi veya OneDrive’ınızı açma seçenekleriniz vardır.

Unutmayın; Outlook e-postanız için hangi siteyi seçerseniz seçin, bu seçeneklerle İnternet erişiminiz varsa herhangi bir bilgisayarda veya tarayıcıda oturum açabilirsiniz.

2. Tarayıcıdan erişim sağlama

Chrome

Google Chrome kullanıcıları için başlatıcınıza ekleyebileceğiniz resmi bir Outlook.com uygulaması var. Tıkladığınızda sekmesinde Outlook’u açıp sizin için hazır olacak. Skype’a ve diğer Microsoft çevrimiçi uygulamalara da erişebilirsiniz. Yeni bir e-posta geldiğinde yalnızca bilgilendirilmek istiyorsanız, birkaç uzantı var. Outlook için Notifier ve Mail Microsoft Outlook için Notifier, okunmamış ileti sayısını gösteren simgede bir sayı görüntüleyecektir.

Firefox

Microsoft, Firefox için resmi bir Outlook uzantısı yayımlamasa da, yeni e-postaları uyaracak ve Outlook’tan hızlı bir şekilde geçiş yapmanıza izin veren birkaç üçüncü taraf eklentileri bulunmaktadır. Outlook Notifier, Outlook Button ve Outlook Simple Watcher her biri yeni bir mesaj olduğunda araç çubuğu simgesinde bir uyarı görüntüler. Outlook’u açmak için düğmeyi tıklamanız yeterlidir ve yeni bir sekme görüntülenir.

Opera

Opera kullanıcıları için iki yararlı uzantı var. Outlook.com Speed Dial, yeni bir mesaj geldiğinde bir uyarı görüntüler ve adından da anlaşılacağı üzere, Opera Hızlı Arama’nın Outlook.com’a tek tıklamayla erişim sağlayan bir uzantısıdır.

3. Masaüstünü kullanarak erişim sağlama

Office Outlook Uygulaması

Office 365 abonesiyseniz veya Microsoft Office Ev & İş’e sahipseniz, muhtemelen Outlook uygulamasını bilgisayarınızdan hemen kullanabilirsiniz. İster Windows bilgisayarınız veya Mac’iniz olsun, Outlook e-postalarınıza, takviminize, kişilerinize, görevlerinize ve notlarınıza erişmek artık kolay olmuyor.

Canlı araç seti ile, yararlı kurallardan, özelleştirilebilir bir şeritten, masaüstü bildirimden ve Evernote ve iCloud gibi kullanışlı eklentilerden yararlanabilirsiniz. Mesajlar için, metin biçimlendirmesi, resim eklemeleri, kategori etiketleri ve izleme seçenekleri, kapsamlı ve kullanışlı özellikler için buz dağının sadece bir ucudur.

Windows için Outlook Masaüstü Uygulaması

Posta ve Takvim adı verilen uygulama, Outlook öğelerinizi biraz farklı bir şekilde görmenizi sağlar. Klasörleriniz, kişileriniz ve takviminize kolayca erişebilirsiniz. Ve mesajların özellikleri Outlook uygulamasındaki kadar güçlü olmayabilir, ancak bazı iyi araçlar var.

Masaüstü uygulaması, takvim etkinlikleri ve e-posta ekleri için sürükleyip bırakma, birden fazla hesap için gelen kutusu bağlantısı, hızlıca kaydırma ve gezinme işlemleri, bildirimler ve sesler ve eğlenceli renk ve arka plan kişiselleştirme seçenekleri sunar.

Mac için Mail Uygulaması

Mac için resmi bir Outlook uygulaması yokken, Outlook e-postanıza erişmenin yolları vardır. Mac Mağazasında üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin. Bununla birlikte, en kolay yol, varsayılan Mac Mail uygulamasını kullanmaktır. Exchange, Outlook ve Hotmail hesaplarını yalnızca birkaç adımda bağlayabilirsiniz. Uygulama açıkken, menüden Posta’yı ve ardından Hesap Ekle’yi seçin. Exchange, ana ekranda bir seçenektir, ancak Outlook veya Hotmail için Diğer Posta Hesabı’nı seçip Devam Et’i tıklayın.

4. Outlook mobil uygulamalardan erişim sağlama

İster Android veya iOS mobil cihazınız olsun, bunun için resmi bir Microsoft Outlook uygulaması bulunur. Her biri ücretsiz olarak mevcuttur ve hesabınıza kolayca giriş yapmanızı sağlar. Bilinmeyen e-posta erişiminin yanı sıra, takviminizi, dosya eklerini ve kişilerinizi de görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamalar, Dropbox ve Google Drive gibi çeşitli depolama türleriyle birlikte Hotmail ve Gmail gibi birden fazla e-posta hesabıyla çalışır. Ardından bildirimlerinizi, hızlıca kaydırma seçeneklerini ve imzayı özelleştirin. Outlook uygulamasını dikey ve yatay görünümlerde de kullanabilirsiniz.

Outlook mesajlarını ve takviminizi takip etmek için mobil uygulamaya sahip olmak basit bir uygulamadır.

Etiketler:

İnternet PCsen

28 Ekim 2017 at 15:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*