Modern Mix İle Windows 8 Uygulamalara Kapatma Düğmesi Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğiniz gibi, modern uygulamalar yalnızca resmi Windows Mağazadan yüklenebilir ve minimize maksimize ve kapatma düğmeleri (resim yazısı düğmeleri) yok.

Uygulamaları Windows 8 uyumluluk ile açtığınız zaman tüm ekranı kapsıyor. Küçültme ve kapatma butonu bulunmuyor. Ekranın sol üst tarafına geldiğiniz zaman ekran geçişleri yapabilir veya açık olan uygulamaları kapatabilirsiniz.

PC kullanıcıları resim yazısı düğmeleri ve modern uygulamaları yeniden boyutlandırma seçeneklerinin eksikliğinden dolayı şikayet etmiştir.

Modern uygulamaları yeniden boyutlandırmak istiyorum diyorsanız ve ayrıca, küçültmek veya kapatma düğmeleri eklemek istiyorsanız size yardımcı olacak bir program mevcut.

Stardock, Start8 & Decor8 geliştiricisi, modern uygulamalar için eksik özellikler eklemek için ModernMix adında bir yardımcı program yayımlamıştır. Windows 8 bilgisayarınıza ModernMix yükleyerek, aşağıdaki özellikleri elde edebilirsiniz;

  • Masaüstü bir pencerede modern veya metro uygulamaları çalıştırma,
  • Modern uygulamaları küçültme,
  • Modern uygulamalar sabitleme,
  • Modern uygulamalara büyütme, küçültme ve kapatma düğmeleri ekleme,
  • Kısayol tuşu ile tam ekran ve pencere modu arasında hızla geçiş yapabilme,
  • Görev çubuğunda tam ekran uygulamaları gösterme.

Windows uygulamara kapat dugmesi ekleme

Kurulduktan sonra, her modern uygulamanın sağ üst köşesinde, varsayılan tam ekran modu ve masaüstü modu arasında geçiş yapmak için bir seçenek göreceksiniz. Bir de hızlı bir şekilde bu modlar arasında geçiş yapmak için F10 kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

Bir diğer kullanışlı özellik, favori uygulamalar için ayarlarınızı kaydedebilir olmasıdır.

Windows 8 uygulamalara kapat dugmesi ekle

ModernMix 4,99 $ bir fiyat için kullanılabilir olduğunu lütfen unutmayın. Ancak, yazılım indirme sayfasını ziyaret ederek tam fonksiyonlu 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz. Deneme sürümünü indirmek için e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Genel olarak, Windows 8 deneyimini geliştirmek için harika bir araçtır.

Uygulamayı İndir

PCsen Windows 8 Yazılım

07 Mart 2013 at 15:25

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*