Move to iOS İndir – Android’den iPhone’a Veri Aktarma Uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Android mobil işletim sistemi Amerika dışında en çok kullanılan sistemdir. Apple’ın merkezi Amerika olduğu için iOS kullanımı daha yaygındır. Hız açısından iOS, Android’e göre daha hızlı olduğu bir gerçektir. Ama Android kullanım açısından daha kolaydır. Bunlar arasında tercihler yapıldığı zaman herkes kendi ihtiyacına uygun olanı seçmektedir. Sizde bir Android kullanıcısı iseniz ve iOS sisteme geçiş yapmak istiyorsanız veri aktarımı en büyük sorunlardan biridir. Veri aktarımı için pek çok yol vardır. Move to iOS uygulaması da bu yollardan biridir. Bu uygulama Android’den iOS cihazlara veri aktarımını kolay hale getirmektedir.

move-to-ios-indir-androidden-iphonea-veri-aktarma-uygulamasi

Sadece bir kaç adımda Android cihazdaki verileri otomatik ve güvenli bir şekilde iOS cihazlara aktarabilirsiniz. Uygulama sayesinde her türlü içeriği aktarmak mümkündür. Kişiler, mesajlar, fotoğraf ve videolar, web yer imleri, mail hesapları ve takvimleri aktarabilirsiniz.

Android cihazdaki verileri yeni bir iPhone telefona veya iPad tablete taşımak için aynı WiFi ağına bağlı olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra veri transferi için; iOS 9 veya üstü, iPhone 5 veya üstü, iPad 4. nesil veya üstü, iPad Mini 2. nesil veya üstü, iPod touch 6.nesil ve Android 4.0 veya üstü bir sürüm gerektirir.

Android’den iOS’a veri aktarmaya başlamadan önce;

  • Android aygıtınızda Wi-Fi’ın açık olduğundan emin olun.
  • Yeni iOS aygıtınızı ve Android aygıtınızı güç kaynağına takın.
  • Harici Micro SD kartınızdakiler de dahil taşıdığınız içeriklerin yeni iOS aygıtınıza sığacağından emin olun
  • Chrome’daki yer işaretlerinizi aktarmak istiyorsanız Android aygıtınızda Chrome’u en son sürüme güncelleyin.

Android cihazdan iPhone, iPad cihaza veri aktarma

Android telefondan iPhone veya iPad’e veri aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1.Adım: Yeni iOS aygıtınızı ayarlarken Uygulamalar ve Veriler ekranını bulun. Bu ekranda Move Data from Android (Android’den Veri Taşı) seçeneğine dokunun. Ayarlama işlemini daha önce tamamladıysanız iOS aygıtınızı silmeniz ve baştan başlamanız gerekir. Aygıtınızı silmek istemiyorsanız içeriğinizi elle aktarabilirsiniz.

2.Adım: Android aygıtınızda Move to iOS (iOS’a Taşı) uygulamasını açın ve Continue (Sürdür) seçeneğine dokunun. Ekrana gelen hüküm ve koşulları okuyun. Devam etmek için Agree (Kabul Ediyorum) seçeneğine dokunun, ardından Find Your Code (Kodunuzu Bulun) ekranının sağ üst köşesinde Next (Sonraki) seçeneğine dokunun.

3.Adım: iOS aygıtınızda Move from Android (Android’den Taşı) ekranında Continue (Sürdür) seçeneğine dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınız İnternet bağlantınızın zayıf olduğuna dair bir uyarı gösterirse bu uyarıyı yok sayabilirsiniz.

move-to-ios-indir-androidden-iphonea-veri-aktarma-uygulamasi-1

4.Adım: Kodu Android aygıtınıza girin. Ardından Transfer Data (Veri Aktar) ekranının görünmesini bekleyin.

5.Adım: Android aygıtınızda aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve Next (Sonraki) seçeneğine dokunun. Ardından Android aygıtınız işlemin tamamlandığını belirtse bile, iOS aygıtınızda görünen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da başka işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması zaman alabilir.

Aktarılan öğeler şunlardır: kişiler, mesaj geçmişi, kamera fotoğrafları ve videoları, web yer işaretleri, e-posta hesapları ve takvimler. Hem Google Play’de hem de App Store’da kullanılabilir durumdaysa ücretsiz uygulamalarınızdan bazıları aktarılır. Aktarım tamamlandıktan sonra App Store’dan eşleştirilmiş olan tüm ücretsiz uygulamaları indirebilirsiniz. Eşleştirilen ücretli uygulamaların tümü iTunes İstek Listenizde görünür.

6.Adım: iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Done (Bitti) seçeneğine dokunun. Ardından iOS aygıtınızda Continue (Sürdür) seçeneğine dokunun ve ayarlamayı bitirmek için ekrandaki adımları uygulayın.

7.Adım: Tüm içeriklerin aktarıldığından emin olun. Bir kısmı aktarılmadıysa aktarılmayan içeriği elle aktarabilirsiniz.

Android aygıtınızda bulunan uygulamaları edinmek mi istiyorsunuz? iOS aygıtınızda App Store’a giderek bu uygulamaları indirin.

Android cihazınızda olan uygulamalar almak istiyorsanız, uygulamaları indirmek için iOS cihazınızda App Store’a gidin.

Bunlara dikkat edin; 

Eğer içerikleri taşımada sorun yaşıyorsanız bunları göz önünde bulundurun.

  • Aktarım bitene kadar her iki aygıtta da başka bir işlem yapmadığınızdan emin olun. Örneğin, Android aygıtınızda Move to iOS (iOS’a Taşı) uygulaması tüm aktarım süresince ekranda kalmalıdır. Aktarım bitmeden Android aygıtınızda başka bir uygulama kullanırsanız veya telefon görüşmesi yaparsanız içeriğiniz aktarılmaz.
  • Android aygıtınızda Wi-Fi bağlantınızı etkileyebilecek uygulamaları veya ayarları kapatın. Örneğin, Sprint Connections Optimizer veya Smart
  • Network Switch gibi özellikleri kapatın. Ardından tekrar deneyin.
  • Aygıtlarınızın her ikisini de yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Android

03 Ekim 2016 at 16:50

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*