Nokia Lumia 920 Kullanım İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft, Windows Phone 8 lansmanı ile Windows Phone işletim sistemini yepyeni bir seviyeye aldı. Bu yenilenen işletim sistemi sayesinde farklı ipuçları ve hileler kullanarak, bu işletim sistemini akıllı telefonunuzu en iyi şekilde yapmak artık mümkün.

Nokia Lumia 920 akıllı telefondan en iyi sonucu almanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

Nokia Lumia 920 İpuçları

1. Metin Anlatımı:

Windows Phone 8 zaten Microsoft’un yerel konuşma tanıma özelliği fonksiyonu Microsoft Tellme var. Bir Bluetooth kulaklığınız varsa sadece, Mesaj özelliğini açabilirsiniz. Bu özellik size gelen kısa mesajları okuyacaktır ve mesaj göndermek istediğiniz zaman siz konuşun o yazsın.

2. Uygulamaların çalışmalarını yönetme:

Lumia 920 fiziksel geri düğmesi, çok kolay arka plan uygulamaları yönetmeyi sağlar. Geri düğmesine bastığınız veya basılı tuttuğunuz zaman arka planda çalışan tüm uygulamaları göreceksiniz. Bir uygulama içinde geri düğmesine bastığınız zaman, o uygulama kapanır, tekrar geri düğmesine dokunduğunuz zaman önceki uygulamayı çalıştırdığını göreceksiniz. Geri düğmesine birkaç kez dokunduğunuzda tüm çalışan uygulamalar kapanır.

nokia lumia 920 kullanimi

3. Onaylı kal:

Başka yerli işlev, cevapsız aramalar, metin mesajları, e-posta ve takvimler hakkında bilgilendirileceksiniz. Ayarlar> Kilit ekranı (Settings > Lock screen) gidin ve durumunu göstermek için uygulamaya dokunun. Bu bildirimler kilit ekranında görüntülenecek olanları belirlememizi sağlar. Onunla birlikte pil tasarrufu alma, telefonun kilidini açmadan pil seviyesini kontrol edebilirsiniz.

4. Ekran görüntülerini alma:

Windows Phone üzerinde ekran görüntüleri almak bu kadar basit olmamıştı. Windows Phone 8 ile, bu özellik yazılım içine doğal eklenir. Ekran açma düğmesi ve aynı zamanda Windows düğmesine bastığınız zaman ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

5. Telefon donmalarını çözme:

Telefonunuz donuyor ve boot reddetme durumunda, ciddi bir şey olmuş olabilir. Telefon titreyene kadar bu durumda, ses düğmesi, açma düğmesi ve kamera düğmesine basılı tutun.

6. Kilit ekran özelleştirme:

Aynı duvar kağıdından sıkıldınız mı? Windows Phone 8 kilit ekran için çeşitli seçenekler sunar. Ayarlar> Kilit ekranı ve arkaplan sekmesine gidin. Kameradan otomatik olarak fotoğraf çekebilir veya Facebook fotoğrafları ile birlikte kilit ekranı duvar kağıtlarını değiştirebilirsiniz.

7. Herhangi bir olay kaçırmayın:

Windows Phone sağ kilit ekranında etkinlikler ve toplantılar hakkında size hatırlatma yapar. Etkinleştirmek için Ayarlar> Kilit ekranı ve Bildirimler sekmesine gidin.

8. Bağlantı Kısayolları:

‘ConnectivityShortcuts’ adlı bir üçüncü taraf uygulama sayesinde kolayca Wi-Fi, Bluetooth, Hücresel veri, uçak modu ve bölge ayarlarına erişmek için izin verecektir.

9. Başlangıç ​​ekranına sabitleme:

Windows Phone başlangıç ​​ekranına hemen hemen her şeyi sabitleyebilirsiniz. En sevdiğiniz uygulamaları, şarkıları, çalma listeleri, kişiler, gruplar, resimler, videolar ve çok daha fazla şeyleri sabitleyebilirsiniz.

Mobil PCsen Özel

03 Şubat 2013 at 01:28

3 Yorum

  1. Fotografa yazi yazma nasil oluyo bilgi istiyorum

    • Nokia Lumia 920 telefonda dahili olarak fotoğrafa yazı yazmak gibi bir özellik mevcut değil. Telefonunuza uygun fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde bunu yapmak mümkün olabilir.

  2. retrica falan yüklenmiyor mu?

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*