Office Online Uzantısı İle Chrome’da Office Belgeleri Oluşturun ve Düzenleyin

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft, kullanıcıların çevrimiçi olarak Office belgeleri oluşturma ve düzenlemesine izin veren Chrome tarayıcısı için bir uzantısı olarak Office Online’ı ekledi. Ayrıca Microsoft Edge tarayıcısı içinde ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bu yazımızda, Chrome web tarayıcısında Ofis belgeleri oluşturmak ve düzenlemek için kullanabileceğiniz Office Online uzantısını paylaşmak istedik.

Chrome tarayıcısında Office belgeleri oluşturun ve düzenleyin

Microsoft’un Office Online uzantısını yüklediğinizde, araç çubuğunda Office simgesi eklenir. Dosya ve belgeleri OneDrive’a kaydedebilir veya yerel depolamaya doğrudan erişim sağlar. Uzantı OneDrive ile entegredir, kolayca Word, PowerPoint, Excel, OneNote dosyaları oluşturmayı ve düzenlemeyi sağlar.

Hareket halindeyken Ofis belgeleri oluşturma veya belgeleri düzenlemeden yararlanmak için de Chrome tarayıcınıza bu uzantıyı ekleyebilirsiniz.

Chrome Web Mağazasına gidin arama kutusuna Office Online yazın ve Uzantılar seçeneğini seçtikten sonra aramayı başlatın. Ya da buradan direkt uzantıya ulaşabilirsiniz.

office-online-uzantisi-ile-chrome-da-office-belgeleri-olusturun-ve-duzenleyin

Office Online uzantısını eklemek için Chrome’a ekle butonuna tıklayın ve ardından karşınıza çıkan küçük pencereden Uzantı ekle butonuna tıklayın. Dosya indirilir ve tarayıcınıza eklenecektir.

office-online-uzantisi-ile-chrome-da-office-belgeleri-olusturun-ve-duzenleyin-1

Daha sonra araç çubuğuna eklenen simgesine tıklayın. Dosyaları nereye kaydetmeniz istenecektir. Hesabınızın olduğu OneDrive veya OneDrive İş seçeneklerinden birini seçin. Sonra Oturum açın butonuna tıklayarak Microsoft Hesabı ile oturum açın. Oturum açtıktan sonra hangi bilgilerinize erişildiğini göreceksiniz ve mecbur Evet düğmesine tıklayacaksınız. Hayır düğmesine tıkladığım zaman sonraki sayfa açılmadı ve öylece kaldı.

office-online-uzantisi-ile-chrome-da-office-belgeleri-olusturun-ve-duzenleyin-2

Microsoft Hesabı ile oturum açtıktan sonra tekrar araç çubuğundaki simgesine tıklayın. Yeni seçeneğine tıklayarak hangi Office belgesi oluşturmak istiyorsanız seçin ve belge hazırlamaya başlayın.

office-online-uzantisi-ile-chrome-da-office-belgeleri-olusturun-ve-duzenleyin-3

Chrome için Office Online uzantısını ekleyin

İnternet

01 Ekim 2016 at 19:59

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*