Ölen kişinin hesabını Google’a nasıl bildiririm?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Google hesabı şüphesiz ki insanların bu günlerde kullandıkları en önemli çevrimiçi hesaplardan biridir. Google, hesap raporlama sayfasında “İnsanlar, Google’ın ölümünden sonra bile bilgilerinin güvenliğini sağlamasını beklemektedir” belirtmektedir.

Açıktır ki, şirket, bu tür herhangi bir hesap için şifre veya diğer giriş bilgileri sağlayamaz.

Google her bir davayı tek tek ele alır ve bazı durumlarda ölen kullanıcının hesabından içerik sağlayabilir.

Ölen kişinin hesabını Google’a bildirme

Her şeyden önce, buradaki Google bağlantısına gidin. Şimdi Google, vefat eden kişinin hesabıyla ne yapmak istediğinizi soracaktır. Üç seçenek sunar:

  • Vefat etmiş bir kişinin kullanıcı hesabını kapatma
  • Vefat etmiş bir kişinin kullanıcı hesabındaki para için istek gönderme
  • Vefat etmiş bir kişinin kullanıcı hesabındaki verileri alma

İsteğe bağlı olarak Google, kullanıcıdan, ölen kişiyle ilgili adı, e-postası, kullanıcının ölen kişiyle olan ilişkisi, kimlik belgesi ve daha fazlası gibi tüm önemli bilgileri doldurmasını isteyen bir form doldurmanızı ister.

Üçüncü seçenek seçilirse, Google kullanıcıdan, ölen kişinin hesabından bilgi almak için talep onaylanmasıyla ilgili, ABD’de çıkarılan bir mahkeme kararı alınması gerekeceğini kabul etmenizi ister.

Ayrıca, Google’ın bir hesabın sahibinin, bir süre hesabın etkinliği kesildiğinde güvenilir bir arkadaşınızın veya ailenin bir üyesine e-posta göndermesini seçebildiğini gösteren bir ‘Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi’ hizmeti sunduğuna dikkat etmek gerekiyor. Hesap sahibi aynı zamanda güvenilir kişiyle veri paylaşmayı da seçebilir. Bu durumda, posta, hesap sahibi tarafından tanımlanan içerik türünün indirilebileceği bir bağlantı içerecektir.

Etiketler:

İnternet Ne & Nasıl

23 Ekim 2017 at 16:51

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*