OnTrack EasyRecovery ile 1GB’a kadar ücretsiz silinen dosyaları kurtarma

Sponsorlu Bağlantılar

Artık dosyaları yanlışlıkla silmek, hipertansiyon ve aklınızı başınızdan alacak kadar başınızın ağrıması durumlarda olması gerekir diye düşünüyorum. Amacım aşağılamak değil, sadece teknolojinin tamamen içindeyiz ve dosya silme konusunda nasıl bir yanlış yapabiliriz diye düşünüyorum. Herhangi bir durumdan dolayı dosyalar silinirse Windows veya Mac için EasyRecovery programını kullanarak silinen dosyaları kurtarma ve kayıp verilerinizi geri getirmek mümkün olabilir.

Kroll Ontrack tarafından tasarlanan yeni bir yazılımdır ve Free, Home, Professional, Technician olmak üzere bir çok farklı sürümü vardır. Ben bu yazıda, sadece Free yani ücretsiz sürüm hakkında konuşmak istiyorum. Ücretsiz sürüm toplamda en fazla 1GB veri kurtarmakla sınırlandırılmıştır. İşinize yarayacağını düşündüğüm için yazının sonunda indirme bağlantılarını bulabilirsiniz.

EasyRecovery programının arayüzü çok kolay anlaşılacak şekilde tasarlanmıştır. Profesyoneller tarafından herhangi bir yardım almadan kolayca silinmiş dosyaları geri getirmek mümkündür.

Sadece şuna dikkat etmenizi istiyorum; silinen dosyaların verilerinin üzerine yazacak şekilde silinen dosyaların kurtarılmasını istediğiniz aynı bölüm veya birime programını yüklemeyin.

Ücretsiz sürümde bulunan özellikleri şöyle sıralamak istiyorum;

  • Silinen dosyaları kurtarma,
  • Biçimlendirilmiş sürücü kurtarma,
  • Kaybolan bölümü kurtarma,
  • E-posta dosyası kurtarma,
  • Belge kurtarma,
  • Multimedya dosyalarını kurtarma,
  • Kurtarma işlemine devam etme,
  • Derin tarama yapma,
  • Kurtarılacak dosyaları önizleme.

EasyRecovery’nin başlangıç ekranında, kurtarmak istediğiniz dosyaların türünü seçebilirsiniz; tüm dosyalar, resimler, video dosyaları, ses dosyaları, ofis dosyaları, klasörler, e-posta mesajları vb. bir sonraki ekranda bir klasör seçmeniz gerekir, bölüm veya sürücü seçin. Bundan sonra, sürücünüzün dört aşamalı bir taraması gerçekleştirilecek ve bu da uzun sürecektir. Ve birinci aşamadaki taramayı iptal edemezsiniz.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, önizleme yapabileceğiniz ve kurtarabileceğiniz tüm dosyaların bir listesi gösterilir. Ücretsiz sürümde, EasyRecovery yazılımı toplamda 1 GB’tan fazla veri kurtaramaz. Öncelikle nispeten daha önemli dosyalar kurduğunuzdan emin olun. 1 GB’den fazla veriyi geri yüklemek istiyorsanız, Kroll OnTrack yazılımından lisans satın alabilirsiniz.

Kapsamlı bir veri kurtarma yazılımı olan Ontrack EasyRecovery Free ile 1 GB’a kadar ücretsiz dosya kurtarma yapabilirsiniz. Araç, belgeler, dosyalar, klasörler, fotoğraflar, videolar ve daha fazla verileri kurtarır.

Windows için OnTrack EasyRecovery indir (16MB) – Mac için OnTrack EasyRecovery indir (13MB)

Mac OS X PCsen Ücretsiz Windows

01 Kasım 2017 at 11:02

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*