PassBox: Windows 8 | 7 Ücretsiz Şifre Yöneticisi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu dünyada artık, her şey şifre korumalıdır, telefon, bilgisayar, e-posta ve aklınıza gelebilecek her şey. Ve bu kadar çok şifreleri hatırlamakta zor tabi ki. Dahası, şifrelerimiz basit olamıyor. Hem farklı şifreler, hem de zor şifreler üretmek ve bunları akılda tutmak çok zor. Şifreleri not defteri, word gibi kaynaklara yazmak da tavsiye edilmez. Peki ne yapmak gerekir?

PassBox gibi ücretsiz şifre yöneticileri kullanmak gerekir.

PassBox – Ücretsiz Şifre Yöneticisi

passbox acilis

PassBox tüm şifrelerinizi hatırlayan kullanışlı küçük bir araçtır. Sadece PassBox için bir şifre ayarlamak ve hatırlamak zorundasınız. Diğer tüm şifrelerinizi PassBox hafızasında tutacaktır. Eğer PassBox şifrenizi unutursanız, “şifremi unuttum” seçeneğini kullanabilirsiniz ve size yeni bir şifre vererek, kurtarma e-posta adresine bir e-posta gönderir.

passbox ilk kullanim

Programı ilk kullandığınız zaman yeni bir şifre ve kurtarma e-posta adresini girmeniz istenir. E-posta verilmesi isteğe bağlıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra, tüm şifreleri kurtarmak için hazırdır.

passbox hesap ekleme

“Add new – Yeni ekle” düğmesine tıklayın ve form görüntülenir. Hesap adı, Kullanıcı adı, şifre, kurtarma sorusu ve cevap girin. “View Passwords – Parolaları Görüntüle” seçeneğini tıklayarak bir hesap seçin ve parolanızı ve onunla birlikte kaydettiğiniz tüm diğer bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

PassBox – Ücretsiz Şifre Üreticisi

Hepsi bu değil. PassBox bile bir hesap için şifre önerebilirsiniz. Sadece “Generate” düğmesine basın ve şifre üreticisi yeni bir pencerede görünür. Sadece şifrede özel karakterlere gerek olup olmadığını, şifre uzunluğu seçmek zorundasınız. “Generate” düğmesine tıklayarak tüm hesaplarınız için ayrı ayrı şifreler oluşturmasını sağlayın.

passbox sifre ureticisi

PassBox kullanıcı dostu arayüzü ile bir Modern UI sunuyor. Pop up, işe yaramaz düğmeler veya kafa karıştırıcı talimatlar yok.

PassBox, güvenli tüm verileri kaydeder. PassBox MDF ve DES algoritmaları bir arada kullanır ve şifreli parolalar sadece PassBox için ana parola girdikten sonra PassBox yazılımı ile çözülebilir. Bir kez PassBox kullandıktan sonra, herhangi bir şifre hatırlamanıza gerek yok.

PassBox programının tek dez avantajı tarayıcı senkronizasyonun olmaması. Bilgisayarınızda dosyaların güvenliğini sağlamak için faydalıdır.

PassBox Windows 8 Pro ve Windows 7 Ultimate 64-Bit ve 32-Bit de test edilmiştir.Uygulamayı İndir

Ücretsiz Windows 7 Windows 8 Yazılım

22 Nisan 2013 at 18:38

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*