PC ve akıllı cihazlarda Google Etkinliğim nasıl silinir?

Sponsorlu Bağlantılar

PC ve akıllı cihazlarda Google arama geçmişini silmek için yardımcı olacak bu yazıyı hazırladık. Hem akıllı telefonda hem de bilgisayarda yapılan tüm aramalarınızı tek bir yerden, yani Google Etkinliğim üzerinden nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kullanıcı her gün Google’da birkaç milyon arama yapıyor ve akıllı telefon veya masaüstünde olmasına izin veriyor. Sadece bir kişi bile günde yüzlerce terimi, web sitelerini aramakta. Dünya genelinde Google’daki popüler görüntüleri ve videoları takip etmek de istiyoruz. Her şey iyi güzelde, Google arama günlüğünün tamamını nasıl siliyorsunuz?

Google Etkinliği, Google hesabınızda oturum açmışken bu içeriği aradığınız göz önüne alındığında, masaüstünde ve cep telefonda yaptığınız tüm aramalarınız için ortak bir izleyicidir. Yalnızca, Chrome tarayıcısını kullanarak kaç aramayı yaptığınızı göstermekle kalmaz, ayrıca, kaç tane uygulamanız olduğunu ve Android akıllı telefonunuzda kaç kez olduğunu ayrıntılı bir liste sunar. Google Play Store’da hangi uygulamayı aradığınızı ve kaç tane reklamın (arama sonuçlarında görünen) tıkladığınız gibi diğer seçeneklerin yanı sıra düzenli arama ve resim arama da gösterilir. Aramalarınızı bir web sitesine dayalı demetler halinde bile gösterir.

Google Etkinliğim hizmetini kullanarak birkaç şeyi silebileceğiniz halde, Google aramalarınızı gün, cihaz, platform ve hatta web sitesinde silme ile ilgili ipuçları vereceğiz.

Bilgisayarda Google Etkinliğim silme

1.Adım:

Myactivity.google.com‘a giriş yaparak Google Etkinliğime erişin.  Sol seçenekler listesinde Etkinlik silme ölçütü seçeneğini tıklayın.

2.Adım:

Tarihe göre sil açılır menüsününden, bugün, dün, son 7 gün, son 30 gün, tüm zamanlar ve özel seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Yani, ne kadar zamanlık silme yapacağınıza karar verin.

3.Adım:

Ürünler kısmından, Android, arama, Google developers, Google play store, Google video search, Google yardım, görsel arama, haberler, haritalar, reklamlar ve YouTube seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Yani neyi silmek istediğinizi seçin.

4.Adım:

Seçimlerinizi yaptıktan sonra SİL seçeneğine tıklayın.

Android veya diğer akıllı cihazlarda Google Etkinliğim silme

1.Adım:

Yine aynı şekilde Myactivity.google.com‘a giriş yaparak Google Etkinliğime erişin. Ekranın sol üst köşesindeki üç çizgi menü simgesine dokunun ve ardından Etkinlik silme ölçütü seçeneğine dokunun.

2.Adım: 

Tarihe göre sil açılır menüsününden, bugün, dün, son 7 gün, son 30 gün, tüm zamanlar ve özel seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Yani, ne kadar zamanlık silme yapacağınıza karar verin.

3.Adım:

Ürünler kısmından, Android, arama, görsel arama, haberler, haritalar, reklamlar, YouTube vb seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Yani neyi silmek istediğinizi seçin.

4.Adım:

Seçimlerinizi yaptıktan sonra Sil seçeneğine dokunun.

İnternet Ne & Nasıl PCsen

23 Ekim 2017 at 16:00

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*