PC veya Laptop’u WiFi Olarak Kullanmak

Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü bilgisayarlar, cep telefonu, tablet den TV ye ve kamera son zamanlarda her cihaz Wi-Fi sertifikalı oldu. 802.11 teknolojisi her cihazdan internet sunarak hayatımızı basitleştirdi. WiFi router evin temel ihtiyaçları arasında yer almaya başladı. Bir yönlendirici ve WiFi cihaz mı yok?

Bunun için herhangi bir ayrı donanım satın almanıza gerek yoktur, WiFi sertifikalı PC veya Laptop’u, WiFi yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 de, bir tek tıklama ile yerel özellik olarak bu işlevselliğin dahili olarak gelmesini bekliyordum ama olmadı. Bunun için üçüncü parti uygulamalara gerek duyuyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

PC veya Laptop’u WiFi’ye Dönüştürme;

Peki PC veya Laptop’u WiFi’ye nasıl dönüştüreceğiz, nasıl kullanacağız? Bu konuda size yardımcı olmak istedim. Böylece PC veya Laptop’u WiFi bağlantı noktası olarak kullanabilirsiniz.

WiFi HotSpot Creator bir kablosuz kart veya Laptop ile PC’nizi bir WiFi bağlantı noktasına dönüştürecek, Windows için kullanımı kolay ve basit bir uygulamadır. Bu uygulama WiFi router kullanılan aynı teknoloji üzerinde çalışır ve ekstra donanım ihtiyacı olmadan da bir bağlantı noktası ve oluşturmak için DSL, Kablo, Mobil Geniş Bant Kartı, Dial-up vs, bu bağlantılardan herhangi birini kullanır.

WiFi Baglanti PC

PC’yi WiFi Olarak Kullanmak:

1. Adım: WiFi HotSpot Creator programını aşağıdaki indirme bağlantısından indirin ve çalıştırın

2. Adım: WiFi Name altında, ağınız için bir ad yazın. (WiFi ağı bu ad ile cihazlara görünür)

3. Adım: Güvenliğinizi sağlamak için bir şifre yazın.

4. Adım: PC veya Laptop da kullandığınız ağ kartını seçin.

5. Adım: WiFi ye bağlanacak en fazla kullanıcı sayısını seçin.

6. Adım: Start düğmesine tıklayın.

7. Adım: İşte bu kadar. Artık PC veya Dizüstü bilgisayarınız bir WiFi bağlantı noktası olarak çalışmaya başladı. Ağı keşfetmek için aygıtlar kullanın.

Not: Herhangi bir Windows PC veya Laptop da (Windows 8 dahil) çalışır. Sadece temel gereksinimi Kablosuz Ağ Kartı ve NET Framework 4 yüklü olması. Bu gereksinimler karşılanıyorsa her hangi bir sorun oluşmayacaktır.

Uygulamayı İndir
Sponsorlu Bağlantılar

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Ücretsiz

07 Ocak 2013 at 15:56

4 Yorum

  1. ya ben kablolu internet kullnıyorum asus laptop var bu programı yükledim laptobun paylasımını acarak tellebağlanmak istyordum dediği herseyi yaptım starta bastım ama please choose a local internet connection
    diye hata veriyor ne yapmaam lazım

  2. aynı hata bendede oluyor!

  3. yönetici olarak çalıştırın

  4. yönetici olarak çalıştırdım ama hala olmuyor please choose a local internet connection diyor ne yapmalıyım ????

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*