PDF Dosyalarından Resimleri Ayıklamak İçin Ücretsiz Programlar

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinde belge alışverişi düşündüğünüz zaman PDF formatı en çok tercih edilen belge biçimidir, ama bir PDF belgesinden görüntüleri, resimleri ayıklamak ve bir JPEG, PNG veya TIFF dosyası olarak kaydetmek istediğimiz zaman biraz sorun ve karmaşıklık oluyor.

Sık sık katalog veya sunum yapılacağı zaman veya her hangi bir sebepten dolayı bazı PDF belgelerinden görüntüleri ayıklamak gerekir. Bunun için sizlere yardımcı olacak bu makaleyi hazırladım.

PDF Dosyalarından Resimleri Ayıklamak

Bir PDF dosyasından görüntüleri ayıklamanın birçok yolu vardır, bu yazımızda PDF dosyalarından görüntüleri ayıklamak için bazı ücretsiz programlarına değineceğiz.

Some PDF Image Extract 

Some PDF Image Extract, PDF belgelerden görüntüleri çıkarmaki ayıklamak için yardımcı ücretsiz bir yazılımdır. Yapmanız gereken tek şey Some PDF Image Extract programı ile PDF dosyasını açın ve ‘Play’ butonuna tıklayın ve program anında tüm görüntüleri ayıklayacaktır.

some-PDF-image-extract

Ayrıca, program, dosya boyutu, dosya konumu, her PDF dosyasının oluşturulma tarihi ve zamanını gösterecek. Ayrıca görüntü dosyaları için çıkış formatı olarak JPG, BMP, PNG, GIF, TIF veya TGA biçimlerini seçebilirsiniz. Programı buradan indirebilirsiniz.

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader, Adobe Reader için iyi bir alternatif olarak kabul edilir. PDF dosyalarını görüntülemek, bunları düzenlemek veya vurgulamak için izin veren basit bir PDF okuyucudır. Ayrıca Nitro PDF Reader ile birden çok belge yükleyebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

nitro-pdf-reader

Nitro PDF Reader, PDF dosyalarından görüntüleri ayıklamayı sağlar. Home toolbar > Create/Convert > Extract images seçenekleri ile resimleri ayıklayabilirsiniz. Her zaman elde edilen öğeler için hedef klasörü seçebilirsiniz. Nitro PDF Reader TXT, BMP, JPG, GIF, PNG, WMF, EMF veya EPS formatında görüntüleri elde edebilirsiniz. Programı buradan indirebilirsiniz.

PDFMate PDF Converter

PDFMate PDF Converter bir PDF dosyasından görüntüleri ayıklamayı sağlayan başka bir ücretsiz programdır. Ayrıca Word veya text dosyaları, SWF, HTML, ve eBooks belgeleri PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

PDFMate-PDF-Converter

PDFMate PDF Converter programına PDF dosyası ekleyin, sonra dönüştürmek istediğiniz modu ve ardından Conver düğmesine tıklayın. Programı buradan indirebilirsiniz.

PCsen Ücretsiz Yazılım

25 Nisan 2013 at 16:27

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*