PDF’yi Word’e dönüştürmek için ücretsiz programlar ve siteler

Sponsorlu Bağlantılar

PDF’den Word’e dönüştürmek için ücretsiz program veya web sitesi arıyorsanız bu rehberimiz yardımcı olacaktır.  Online web siteler bir çok kullanıcı için avantajlı olsa da, sürekli PDF’yi Word’e çevirmek zorunda kalanlar içinde program kullanmak avantaj sağlayacaktır.

PDF, birçok profesyonel ve sıradan kullanıcılar için tercih edilen belge formatıdır. PDF belgelerinin oluşturulması kolaydır ve metin veya kelime gibi başka belge formatlarında bulunmayan bir düzeyde güvenlik ve biçim tutarlılığı sağlar. Ayrıca bilgisayar, Mac ve cep telefonları gibi çeşitli platformlarda da sorunsuz olarak okunabilirler.

PDF'yi Word'e dönüştürmek için ücretsiz programlar ve siteler

PDF belgeleri güvenlik odaklı olduğundan, bunları düzenleyemezsiniz – önce PDF’yi sözcük ya da başka bir biçimde dönüştürmeniz gerekir. PDF belgelerinizi Word’e dönüştürmek için kullanabileceğiniz çeşitli online hizmetler ve programlar var. Bu yazımızda erişebileceğiniz daha kullanışlı seçeneklerden bazılarını sizler için hazırladık.

Adobe Acrobat Reader’ı kullanarak PDF’yi Word’e dönüştürme

PDF dosyalarınızı Word’e dönüştürmek için yaygın olarak kullanılan ücretsiz Adobe Acrobat programını kullanabilirsiniz. PDF dosyanızdaki tüm görüntülerin otomatik olarak Word dosyasına aktarılamayacağını unutmayın. Bunu elle yapmanız gerekecek.

1. Adım: Adobe Acrobat‘a (muhtemelen PDF’lerle çalışmak için en iyi araç) sahipseniz, Word’e dönüştürmek istediğiniz dosyayı açın.

2. Adım: Dosya açık olduktan sonra, görev çubuğunun üst kısmındaki “Dosya” menüsünü tıklayın ve “Farklı Kaydet” seçeneğini bulun.

3. Adım: Word, Elektronik Tablo, Microsoft Power Point ve HTML web sayfası da dahil olmak üzere çeşitli formatlarda PDF dosyasını kaydetme seçeneği sunulacaktır. Çıktı biçimi olarak Word formatını seçin.

4. Adım: Dönüştürme işlemi en çok birkaç dakika sürer ve dosya seçili konuma kaydedilir.

Zaten Adobe Reader’ı kurduysanız, dönüştürmek istediğiniz PDF dosyasını açın ve dosya menüsündeki “Farklı Kaydet” seçeneğini bulun. Alt menüde, “Word veya Excel Online” seçeneğini seçin. Ekranınızın sağında yeni bir pencere açılacaktır. Burada, dönüştür düğmesine tıklayın. Bu hizmetten yararlanmak için İnternet bağlantınızın olması gerektiğini lütfen unutmayın. Dosyanızın boyutuna ve ağ bağlantınızın hızına bağlı olarak işlem birkaç dakika alabilir.

PDF’den Word’e dönüştürme programları

PDF’yi Word’e dönüştürmek için Adobe Acrobat veya Adobe Reader’ı kullanmanın en büyük dezavantajı, birden fazla dosyayı bir kerede dönüştürme imkanının olmamasıdır. Çok sayıda PDF belgesini dönüştürmek istiyorsanız, toplu iş moduna sahip Word dönüştürücü programına ücretsiz bir PDF indirirseniz çok daha uygun olur.

UniPDF, çevredeki en popüler PDF’den Word’e dönüştürme programlarından biridir. PDF’yi Word’e dönüştürmeye izin vermenin yanı sıra, Metin biçimi, HTML ve Resim biçimi (JPG, TIF, BMP ve benzeri) haline dönüştürmeye izin verir. Ücretsiz program hafiftir, kullanımı kolaydır ve tüm Windows sürümlerinde çalışır.

WPS PDF to Word Converter, iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayan yeni bir belge dönüştürücü programdır. Bu program, en iyi ofis alternatifi programlardan biri olan WPS Office geliştiricisi tarafından sunulmuştur. Programın kullanımı çok kolaydır, yapmanız gereken dönüştürmek istediğiniz dosyayı programın ana ekranına sürükleyin ve dönüştürmek için dosya biçimini seçip (DOC, DOCX ve RTF seçenekleri dahil), dönüştürmeyi başlatmaktır.

PDF’den Word’e dönüştürme web siteleri

Hızlı internet kullanıyorsanız ve program kullanmak istemiyorsanız, PDF belgelerinizi Word’e dönüştürmek için ücretsiz hizmet veren web siteleri kullanabilirsiniz. Toplu yüklemeleri sıraya koymanıza izin veren birçok site var.

Freepdfconvert, PDF’yi Word’e çevirmek için kullanabileceğiniz en iyi ve en kolay web hizmetlerinden biridir. Türkçe arayüz desteği sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde dönüştürme yapabilirsiniz. Dönüştürmek istediğiniz PDF dosyasını yükleyin ve hızlı bir şekilde Word’e dönüştürün.

Pdf2doc, ücretsiz online PDF DOC dönüştürücü diğer birçok uygulamadan daha iyi bir kaliteyi garantileyerek bir PDF dosyasını, düzenlenebilir Microsoft Word DOC formatına dönüştürmeyi sağlar. Toplu olarak dosya dönüştürmeyi sağlamaktadır.

Freefileconver, çeşitli dosya biçimlerini dönüştürmeyi sağlayan ücretsiz online PDF’den Word’e dönüştürme hizmetidir. Sadece PDF’yi Word’e çevirme değil, neredeyse mevcut olan dosya biçimlerinin hepsini desteklemektedir.

Smallpdf, PDF’yi düzenlenebilir Word dosyasına çevirmek için kullanabileceğiniz bir diğer online hizmettir. DropBox veya Google Drive’dan dosya ekleme desteği sunar. Zaten site arayüzü Türkçe olduğu için her şeyi kolayca yapabilirsiniz.

Özetle, tek bir belgeyi Adobe Acrobat veya Adobe Reader’ı kullanarak dönüştürmek en kolay yöntemdir. Birden fazla belge için, bir dönüştürücü programı indirirseniz daha uygun olur. Alternatif olarak, Word’e dönüştürmek için online dönüştürme hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

İnternet PCsen Ücretsiz

27 Ekim 2017 at 16:25

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*