PDF’den Tablo Çıkarmak, Ayıklamak için 3 Online Web Sitesi

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki listede PDF’den tablo çıkarmak, ayıklamak için 3 ücretsiz web sitesini bulacaksınız. Eğer tablo içeren bazı PDF belgeleriniz varsa veya bu tür PDF’leri işinizin bir parçası olarak düzenli olarak alıyorsanız ve bu tablolardan veri almak istiyorsanız, bu liste kullanışlıdır.

PDF dosyanızın aranabilir olduğundan emin olun. Aksi takdirde, taranan PDF’yi aranabilir PDF’ye dönüştürmeniz gerekir ve daha sonra bu siteler size yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu web siteleri kusursuz değildir. Bu nedenle, bazı durumlarda tablonun PDF’den alınamaması mümkün olabilir.

Tüm bu web siteleri otomatik çıkarma özelliği sağlar. Bu sadece tabloları tanımlamanız ve web sitesine yardımcı olmak için bunları işaretlemeniz gerekmediği anlamına gelir. PDF dosyasının sayfalarında bulunan tüm tablolar algılanır ve veriler otomatik olarak çıkarılır. Web sitesine dayanarak, PDF’den Excel veya CSV biçimindeki verileri ayıklayabilirsiniz.

Bu web siteleri benzersiz özelliklere sahiptir. Örneğin, tablo verilerini ayıklamadan önce PDF sayfalarını, PDF’den toplu ayıklama tablolarını önizleyebilir, çıktıdaki tablo verileri için ayrı sayfalar oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz web sitelerini tek tek kontrol edelim.

PDF’den Tablo Verileri Ayıklama ve Dönüştürme Siteleri

PDF to XLS

PDF to XLS, dikkat çeken ve onu bu listenin en iyi web sitelerinden biri haline getiren gerçekten iyi özelliklere sahip. Bu web sitesi, bir defada 20 PDF dosyasından tablo ayıklayabilir. Tek bir PDF dosyasının farklı sayfalarında birden çok tablo varsa, ayrı sayfalar içeren tek bir XLSX dosyası oluşturulur. Her sayfa bir tablodan veri içerir.

PDF dosyaları eklemek ve PDF dosyaları tabloları ayıklamak da kolaydır. Sadece PDF belgelerinizi PC’den sürükleyip bırakın ve bunları her bir PDF’den tek tek alarak tablo verilerini ayıklayıp yükleyecektir. Tüm süreç otomatik. Yani, sadece beklemeniz gerek. Bundan sonra, çıktı XLSX dosyalarını tek tek veya tek bir tıklamayla DOWNLOAD ALL düğmesini kullanarak kaydedebilirsiniz. Bu düğme, tüm çıkış XLSX dosyalarını içeren bir zip dosyası oluşturur.

Üretici Sayfaya Git

Pdftoexcel

Pdftoexcel.com PDF’den tablo çıkarmak için güzel bir seçenektir. Bununla birlikte, yalnızca tablo verilerini ayıklamak yerine, tüm PDF’yi XLSX biçimine dönüştürür. Ancak, çıktı dosyası tablo verilerini çok iyi ekliyor. Tablo verileri çıktı dosyasındaki ilgili satır ve sütunlarda görünür. Yani, yapabileceğiniz şey verilerin geri kalanını el ile kaldırmak ve çıktıda yalnızca tablo verilerini tutmaktır. PDF verileri için ayrı sayfalar oluşturmaz. Bunun yerine, yalnızca bir sayfa birden çok PDF tablosunun verilerini görüntüler.

En iyi özelliklerinden biri olan PC, Google Drive, OneDrive veya Dropbox’tan PDF ekleyebilirsiniz. PDF eklendiğinde, dönüştürme işlemi otomatik olarak başlar ve çıktıyı alırsınız. Bir tıklama ile XLSX dosyasını indirin ve bu dosyada PDF tablo verileriniz olacak.

Üretici Sayfaya Git

Sejda

Sejda web sitesi, Excel dönüştürücü aracı için ayrı bir PDF ile geliyor. Ancak, tüm PDF’yi (Pdftoexcel.com gibi) dönüştürmez. Bir PDF dosyasını yükledikten sonra, belgenizdeki tabloları otomatik olarak tanımlar ve bunları vurgular. Ayrıca, PDF sayfalarını önizleyebilir ve neyin vurgulandığını kontrol edebilirsiniz. PDF’deki tabloları tespit etmede çok iyi olmasına rağmen, bazı metin verilerini de vurgulayabilir ve çıktı dosyasına ekleyebilir. Böyle bir durumda, bu tür bir metni çıktıdan el ile kaldırmanız gerekir. Web sitesi, CSV ve XLSX biçimindeki dosyalar olarak çıktı oluşturmak için kullanışlıdır.

Bu web sitesinin ücretsiz planı, 50 MB’a kadar PDF veya 200 sayfa içeren bir PDF eklemenizi sağlar. Bu limiti tatmin edici buluyorum çünkü bu limit çoğu PDF için kısıtlama olmayacak. Ayrıca ücretsiz sürümün bir saat içinde 3 görevle sınırlı olduğunu da unutmayın. Bütün bu koşullar sizin için iyi ise, o zaman bu web sitesi kesinlikle yararlıdır.

Üretici Sayfaya Git

İnternet Ücretsiz

29 Ekim 2018 at 23:12

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*