Plex Media Server: Yerel ve Online Medya Sunucusu Oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Plex Media Server kolayca hemen hemen her şeyi aktarabileceğiniz, yerel ya da online medya sunucusu oluşturmanıza olanak sağlayan ücretsiz ve açık kaynak medya merkezi yazılımıdır. Yazılımı çalıştırmak için resimler, filmler, videolar, şarkılar veya kendi sunucusu üzerinde herhangi diğer medyaları sağlar.

Plex otomatik 32400 port üzerinde yarattığı sunucu üzerinde kendi dosyalarını barındırır . Kolayca yerel ağ adresi sunucunuzu yönetebilirsiniz. Sunucuya istediğiniz kadar kanal ekleyebilirsiniz, sunucu yükleyebileceğiniz kullanılabilir kanallardan bir sürü var. Hatta bilgisayarınızda bulunan medya dosyalarından bir medya kütüphanesi oluşturabilirsiniz. Film, Müzik, TV Programları, Fotoğraf ve Ev Sinema: Plex Media Server sunucu üzerinde 5 medya dosya türü vardır.

Plex

Ayrıca Plex topluluğuna katılmadan ve diğer My Plex kullanıcıları için içerik paylaşarak web içeriğinizi ve sunucuyu genişletebilirsiniz. Plex çeşitli platformlarda çeşitli aygıtlarda yüklü olabilir, inanılmaz duyarlı kullanıcı arayüzü vardır. Kullanıcı arayüzü tamamen özelleştirilebilir bir kullanıcı görünümü, sunucu görünümü ve temaları özelleştirebilirsiniz.

İnternette kullanılabilir eklentiler indirerek medya sunucusu işlevselliğini genişletebilirsiniz. Örneğin, iMDB vb gibi web sitelerinden medya ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Eklentiler genellikle Python ve XML dili ile kodlanmıştır.

Plex-Media-Center

Plex çoklu platform üzerinde çalışan ücretsiz uygulamasıdır. Android, iOS, Windows Phone için kullanılabilir. Mobil uygulamalar da uzaktan internet üzerinden Plex sunucu yönetmenize olanak sağlar.

Plex herkes için eksiksiz bir medya çözümdür. Kolaylığı ile bir medya sunucusu oluşturabilir ve kolayca internet üzerinden veya yerel ağda medya içeriği aktarabilirsiniz. Plex aynı zamanda bir TV sunucusu akışına  izin vererek TV’nizin işlevselliğini genişletmenize yardımcı olur.

Plex,Windows 8 cihazlar için Plex Media Center‘ın özel bir versiyonu ve aynı zamanda web istemcisi (web client), medya merkezi ve medya sunucusu güncellendi.

Plex Media Server İndir

Plex Media Server uygulaması bir çok platform üzerinde çalışır. Windows, Mac OS X, Linux ve Android, iOS, Windows Mobile mobil cihazlar ile uyumlu çalışır. O nedenle programın indirme sayfasını veriyorum. İstediğiniz platform üzerine indirebilirsiniz.

Plex Media Server İndir

PCsen Ücretsiz

09 Ocak 2013 at 11:09

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*