Programsız Facebook video indirme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiğiniz videoları Facebook’dan indirmek isterseniz ancak böyle bir seçeneğin olmadığını görünce sinirlenirsiniz. Facebook daha önceden video indirme desteği sunmuyordu. Ancak, kendi paylaştığınız veya yüklediğiniz videoları indirme desteği sunuyor. Ancak, başkalarının paylaştığı videoları indirme desteği sunmuyor. Bu nedenle farklı uygulamalara ve yollara baş vurmak gerekir. Bu yazımızda, programsız Facebook video indirme yapmanızı sağlayacak yolu göstereceğiz.

Kendi paylaştığınız veya başkalarının paylaştığı videoları Facebook’dan indirmek için aşağıdaki basit yolları uygulayabilirsiniz. Eğer, kullandığınız daha basit yollar varsa, yorumlarınızla bizimle paylaşın.

Daha önceden paylaştığınız videoyu indirme

Daha önceden yüklediğiniz Facebook videoları indirmek için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir:

1. Adım: Facebook’u açın, profil sayfasından Fotoğraflar ve ardından Albümler‘e gidin ve videoları görüntüleyin.

2. Adım: Açmak ve indirmek istediğiniz videoyu seçin.

3. Adım: Videoyu açtıktan sonra, videonun altındaki Seçenekler bağlantısını tıklayın.

4. Adım: Seçenekler bağlantısında, HD İndir veya SD İndir gibi seçenekler bulunur.

5. Adım: Karşıdan yüklemek istediğiniz videonun kalitesine göre gerekli bağlantıyı tıklayarak telefon ve bilgisayara kaydedin.

Başkaları tarafından paylaşılan videoyu indirme

Kendi yüklediğiniz videoların aksine Facebook, ne yazık ki arkadaşlarınız tarafından gönderilen veya paylaşılan videoları indirmenize izin vermiyor. Bununla birlikte, Facebook’ta herhangi bir program kullanmadan yüklenen herhangi bir videoyu indirmek veya kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. Adım: Facebook’u açın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun.

2. Adım: Videoyu oynatın ve adres çubuğundaki bağlantısını seçin. Eğer videoyu oynattıktan sonra, adres çubuğunda videonun URL adresi çıkmıyor, video üzerine sağ tıklayın Video internet adresini (URL) göster seçeneğini seçin.

3. Adım:  Küçük ekrandaki video URL adresini kopyalayın ve yeni bir sekmede açın.

4. Adım: Ardından, Adres çubuğundaki URL’yi aşağıdaki gibi değiştirin; URL’nin “www” olan kısmını “m” olarak değiştirin Yani adres çubuğu https://m.facebook.com/…… olmalıdır. Değiştirdikten sonra, sayfanın mobil sürümünü açmak için Enter tuşuna basın.

5. Adım: Sayfanın mobil sürümü açıldıktan sonra, videoyu oynatın, ardından videoyu sağ tıklayın ve Video olarak kaydet seçeneğini seçin, kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak Hedefi farklı kaydet veya Bağlantıyı Farklı kaydet seçeneği olabilir. Ardından, kaydetmek istediğiniz yeri seçin.

Evet, programsız Facebook’dan video indirme nasıl yapılır gösterdik. Hem kendi paylaştığınız hemde başkalarının paylaştıkları videoları kolayca indirebilirsiniz. Daha öncede söylediğim gibi, eğer farklı bir yöntemle Facevook videoları indirme yapıyorsanız, yorumlarınızla bizimle paylaşın.

İnternet Ne & Nasıl PCsen

05 Kasım 2017 at 15:01

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*