Refresh Browser İndir – Tüm Tarayıcıların Önbelleğini Yenileme Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı önbelleği yenileme, tarayıcı verilerini temizlemenin bir yoludur ve zaman zaman bunu yapmak gerekir. Neden önemlidir? Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, o siteden veriler otomatik olarak aktarılır ve bilgisayarınıza depolanır. Bu saklanan verilere “İnternet Önbelleği (Internet Cache)” denir. Bu web sitesini daha sonra tekrar ziyaret ettiğinizde kendi sunucusu yerine bilgisayarınızdan saklanan verileri yükleyerek, sayfa yüklemesini daha hızlı hale getirmektedir.

Kaygılanmanıza gerek yok, bu normal bir durumdur ancak zaman zaman geliştiriciler web sitesinde bazı değişiklikler ve güncellemeler yapmaktadır. Bu değişiklik ve güncelleme verilerini size göndermek ve yüklemek isteyebiliyor. Temelde Güncelle komutunu kullanarak size yeni verileri göndermek için web sitesini açmaya teşvik etmektedir. Yani tarayıcıyı yenilemek gerekir.

Refresh Browser, web tasarımcıları ve geliştiricileri kurtarmaya gelen taşınabilir Windows uygulamasıdır. Bu uygulama siz kullanıcılar için hızlı bir tuş ile tüm tarayıcıları yenilemeyi sağlar.

Windows PC için Refresh Browser

Uygulama, bir hizmet olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. İndireceğiniz zip dosyasından tüm içeriğini ayıklayın ve dosyayı çalıştırın. Bir SmartScreen uyarısı alırsanız, ‘Daha Fazla Bilgi’ seçeneğine tıklayın ve ‘Yinede çalıştır’ düğmesine basın.

Bir kez çalıştırdığınızda Windows 10 Eylem Merkezi aracılığıyla basit bir bildirim görüntüler ve arka planda sessizce durur.

refresh-browser-indir-tek-tiklama-ile-tum-tarayicilari-yenileme

Tüm seçenekleri görmek için sistem tepsisindeki simgesine tıklayın.

refresh-browser-indir-tek-tiklama-ile-tum-tarayicilari-yenileme-1

Varsayılan olarak, Control+D kısayol tuşu tarayıcı yenileme anahtarı olarak ayarlanır. Dilerseniz kısayol tuşunu değiştirebilirsiniz. Kısayol yapılandırma penceresi açıldığında kullanmak istediğiniz tuşlara veya tuşa basın. Ayarladığınız kısayol tuşu kaydetmek için “save hotkey” butonuna tıklayın.

refresh-browser-indir-tek-tiklama-ile-tum-tarayicilari-yenileme-2

Bilgisayarınızda mevcut olan ve desteklenen tarayıcıları görmek için en üst seçeneğe tıklayın. Burada ayrıca tüm tarayıcılar seçili haldedir. Yenileme kısayoluna bastığınız zaman seçili tüm tarayıcılar da yenileme yapılacaktır. Yenileme yapılmasını istemediğiniz tarayıcıların seçeneklerini kaldırabilirsiniz.

refresh-browser-indir-tek-tiklama-ile-tum-tarayicilari-yenileme-3

Refresh Browser daha sonra otomatik olarak etkin olan ve çalışan olan tarayıcıları yenileyecektir. Refresh Browser şu anda Google Chrome, Google Chrome Canary, Mozilla Firefox, Firefox Developer Edition, Internet Explorer, Opera Browser ve Yandex Browser tarayıcıları desteklemektedir. Windows 10 ile de tamamen uyumludur.

Refresh Browser indir

Refresh Browser tarayıcı yenileme programı Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Browser Refresh programını buradan indirebilirsiniz. Ayrıca programı kullanabilmeniz için .NET Framework 3.5 sisteminizde yüklü olması gerekmektedir.

Ücretsiz Windows

14 Ekim 2016 at 19:01

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*