Remote Mouse: Akıllı Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar

Windows bilgisayarda çalışan bir videoyu durdurmak veya bir sonraki slayta geçiş yapmak için bilgisayar başına geçmeniz gerekir. Kanepede otururken uzaktan bilgisayardaki bu işleri yapmayı düşündünüz mü hiç? Remote Mouse kullanarak, akıllı telefon veya tableti bilgisayarınızın mouse-fare ve klavyesi olarak kullanabilirsiniz. Android, iOS, Windows Phone mobil cihazlar ve Windows, Mac, Linux sistemler için uygulamanın uygun versiyonlarını yüklemeniz gerekir.

Remote Mouse ile telefondan PC kontrol etme

Bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için birçok uygulamalar vardır, ancak Remote Mouse herkes tarafından tercih edilen bazı ek özelliklere sahiptir. Kullanmaya başlamak için, bilgisayarınızın yanı sıra akıllı cihazlarada uygulamayı yüklemeniz gerekir. İşte adımlar:

Hem mobil cihazınız ve hem de bilgisayarda Remote Mouse uygulamasını ayarlayın ve uzaktan bağlantı sağlayın.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin

Remote Mouse uygulamasını yüklemek için mobil cihazınızın uygulama mağazasını açın ve uygulamayı arayın. Android, iOS ve Windows Phone cihazları destekler.

Daha sonra, Remote Mouse web sitesini ziyaret edin ve Windows PC’ye yazılımı yükleyin. Daha sonra hem mobil cihazda hem de PC’de uygulamayı açın.

Akıllı cihazınızı ve bilgisayarı birbirine bağlamak için aynı WiFi ağına bağlı olmanız gerekir.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-1

Şimdi, bilgisayarda Remote Mouse programını açtıktan sonra, masaüstünde gösterilen IP Adresi veya QR kod taraması aracılığıyla bilgisayarınıza mobil cihazı bağlayabilirsiniz.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-2

IP adresini girin veya QR Code taraması yaptıktan sonra mobil ve bilgisayar bağlantısı sağlanacaktır.

Şimdi, her şey hazır. Akıllı telefon ve tabletleri, fare ve klavye gibi kullanarak, bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek mümkün olacaktır.

Akıllı telefon ve tableti mouse ve klavye olarak kullanma

Remote Mouse uygulamasının birçok özelliği vardır. Birbirinden ayrı olarak fare ve klavye olarak kullanarak, videoları, sunumları ve daha birçok oynatmaya kontrol edebilirsiniz. Biz bunlara tek tek bakacağız.

1] Akıllı telefonu fare gibi kullanma

Mobil cihazdan uzaktan bilgisayara bağlanarak, sadece ekrana dokunarak fare olarak kullanabilirsiniz. Sol tıklamayı, sağ tıklamayı, sürüklemeyi ve tıklamayı kullanmak için izlenecek bazı jestler vardır. İşte buradalar;

Sol tıklama= Ekrana bir defa hafifçe vurun.

Sağ tıkalama= Her iki parmakla ekrana dokunun.

Kaydırma = Yukarıdan aşağıya doğru kaydırma yapmak için yukarı ve aşağı ekranda iki parmağınızı hareket ettirin.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-3

Hatta sadece menü aracılığıyla ulaşılabilir Panels (Paneller) bölümünde Fare-Mouse seçeneğini etkinleştirerek, mobil ekranda fare üzerinde gördüğünüz düğmeleri ve kaydırmayı alabilirsiniz.

2] Akıllı telefonu klavye gibi kullanma

Sadece klavye simgesine dokunun ve yazmaya başlayın. Mobil ekran ve bilgisayarda metni görebilirsiniz. Metnin mobil ekranda görüntülenmesini istemiyorsanız, o zaman Ayarlarda Show Input Text seçeneğinden seçim yapabilirsiniz.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-4

3] Akıllı telefondan masaüstünde uygulamaları açma

Remote Mouse uygulaması ayrıca bilgisayarda bulunan uygulamalara erişim özelliği sağlar. Sadece ilgili simgeye dokunun, bilgisayarınızda mevcut tüm uygulamaları listeler. Not Defteri, word belgeleri, ses / video oynatıcı, klasörler ve daha birçok dosyaları açabilirsiniz.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-5

4] Akıllı telefondan bilgisayarı kapatma ve hazırda bekletme

Akıllı telefonlardan ve tabletlerden bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma, oturumu kapatma yapabilirsiniz. Hatta uyku moduna bile alabilirsiniz. Remote Mouse uygulamasında güç simgesine dokunarak bu seçenekleri görüntüleyebilirsiniz.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-6

Tüm bu özellikler hem Android hem de iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak vardır. Eğer Spotify kontrol, Medya Kontrol ve Fonksiyonel klavye kullanmak istiyorsanız bunlardan her biri için ayrı ayrı ücret ödemek zorundasınız.

5] Paneller ve Ayarlar Bölümleri

Bazı seçenekler arasında geçiş yapmak için Menü’den Paneller ve Ayarlar bölümünü kullanabilirsiniz.

6] Air Mouse Modu

Sadece masaüstü ekran üzerinde fare imlecini hareket ettirmek için el ile cihazı sallayın. Bu Air Mouse Mode-Hava Fare Modu kullanmak için, sadece basın ve uygulamanın ekran üzerindeki düğmesine basılı tutun ve sallayın veya imleci hareket ettirmek için telefonu sallayın.

7] Bağlantı için bir şifre oluşturun

Hatta uzaktan mobil ve bilgisayarı bağlamak için bir şifre ayarlayabilirsiniz. Bunun için, masaüstünde Remote Mouse simgesine sağ tıklayın (hızlı başlatıldığı andan itibaren) ve sonra “Preferences-Tercihler’e” tıklayın. Daha sonra “Settings-Ayarlar” sekmesine dokunun ve şifre oluşturun.

remote-mouse-akilli-telefonu-fare-ve-klavye-olarak-kullanin-7

Daha sonra bilgisayara bağlanmaya çalıştığınızda bu şifreyi sorar. Bu özellik güvenlik açısından çok önemlidir.

Remote Mouse ile yapacağını pek çok şey vardır. Cep veya tabletinizi fare ve klavye gibi kullanmak için iyi bir uygulamadır. Akıllı telefondan PC kontrol etmek isteyenler için tavsiye edeceğimiz uygulamalardan biridir. Bu uygulamayı kullanmak ücretsizdir.

Windows, Mac, Linux sistemler ve Android, iOS ve Windows Phone mobil cihazlar için Remote Mouse uygulamasını indirmek için uygulamasını ziyaret edin. Buradan uygulama ana sayfasına giderek sisteminize uygun olan versiyonu yükleyebilirsiniz. Uygulama sayfası Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sayede daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mobil Ne & Nasıl PCsen Özel Ücretsiz Windows

03 Ekim 2016 at 02:57

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*