Secret Disk: Özel ve Gizli Sanal Sürücü Oluşturma ve Parola Koruması

Sponsorlu Bağlantılar

Secret Disk verilerinizi gizlemek için kullanılabilir gizli sanal sürücüler oluşturmanıza olanak sağlayan bir ücretsiz bir araçtır. Hatta bu sanal sürücüler şifre korumalıdır. Secret Disk, Free ve PRO iki modeli mevcuttur.

Bu yazımızda sadece ücretsiz sürümü hakkında bilgi vereceğiz. Genel olarak, Secret Disk güzel ve çok yararlı bir araçtır. Kolayca bir Windows bilgisayarına şifreli ve gizli bir şekilde veri saklayabilirsiniz.

Secret Disk

Ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar vardır. İlk olarak, izin verilen maksimum disk alanı 5GB‘tır. İkinci olarak, birden fazla disk oluşturamazsınız ve son olarak sürücü harfi seçemezsiniz. Bu sınırlamaların hepsini PRO sürümü ile kaldırabilirsiniz. Ama çoğu kullanıcı için, bu sınırlamalar çok önemli olmayabilir.

secret disk

Program kullanımı ile ilgili yardımcı bilgiler;

Güvenli gizli sürücü oluşturmak için, ana penceresinde artı simgesine tıklayın. Sürücünüze isim verin. Sürücüyü oluşturduktan sonra, daha güvenli hale getirmek için bir parola ekleyebilirsiniz. Gizli sürücünün içeriğine göz atmak ve düzenlemek için istediğiniz zaman programdan görünür kılabilir ve Windows Gezgini’ni kullanarak açabilirsiniz.

Kullanmak izin verilecek gerçek alan ile karşılaştırıldığında oluşturulan yeni sürücünün, daha fazla boyut göreceksiniz. Secret Disk herhangi bir karışıklık veya sorun olmadan saniyeler içinde açılabilir.

Secret Disk herhangi bir dosya şifrelemek değil – elektrik kesintisi durumunda sadece bu süre için gizli disk kilitlenmiş ve otomatik olarak görünmez halde olacak, dosyalarınıza erişim sınırlar.

Secret Disk çok yararlı olabilir. Gizlice özel araçları ve dosyaları saklamak ve gizli bir sanal disk içinde kişisel dosyaları gizleyerek kendi görünmezlik ve gizliliği korumak istiyorsanız, bu mükemmel bir çözümdür.

Secret Disk programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ile uyumludur.

Secret Disk programını kullanmak için bilgisayarınızda .NET framework 3.5 yüklü olması gerekiyor.

Secret Disk ücretsiz sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Genel PCsen Ücretsiz Yazılım

18 Nisan 2013 at 14:59

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*