SkyDrive Upload, Yükleme Hızını Artırma Seçeneği

Sponsorlu Bağlantılar

SkyDrive, yazılım devi Microsoft’un bulut depolama servisidir ve hatta Google Drive, Apple iCloud ve çok popüler Dropbox hizmetleri yayınlanmadan önce, kullanıma sunulmuştu.

Bir yıl öncesine kadar, SkyDrive resmi bir masaüstü istemcisi mevcut değildi ve aynı zamanda dosya yükleme başına dosya boyutu kısıtlamaları vardı. 2012 yılı Nisan ayında, Microsoft, SkyDrive masaüstü istemcisini yayınladı. SkyDrive Windows Phone, iOS ve Android mobil işletim sistemleri için de mevcuttur.

SkyDrive masaüstü istemcisi ile, SkyDrive hesabınızı web tarayıcıdan açmanıza gerek kalmıyor.

Genellikle masaüstü istemcisi kullanıyorsanız SkyDrive’a çok sayıda dosyaları yüklemek zaman alabiliyor. Upload, dosya yükleme hızı yeteri kadar hızlı olmuyor. Yinede upload hızını artırmak isteyebilirsiniz. SkyDrive masaüstü istemcisi ilk versiyonunda tek bir seferde sadece bir dosya yüklemeye izin veriyordu ancak Microsoft SkyDrive istemcisinin en son sürümünde bu sınırlama kaldırıldı ve aynı zamanda yükleme hızını artırmak için bir seçenek eklendi.

SkyDrive upload hızını artırmak için yardımcı olacak bilgileri aşağıda sunuyoruz. Aşağıdaki talimatlara uyarak sizde upload hızını artırabilirsiniz.

1. Adım : Görev çubuğu bildirim alanında SkyDrive simgesine sağ tıklayın ve Microsoft SkyDrive ayarları iletişim kutusunu açmak için Ayarlar‘ı tıklayın.

skydrive

2. Adım : Burada, Performans sekmesine geçin ve Dosyaları toplu halde yükleyerek karşıya yükleme hızını artırın seçeneğinin açık olduğuna bakın.

skydrive upload hizi

Eğer toplu halde dosya yükleme hızını artırma seçeneğini göremiyorsanız SkyDrive masaüstü istemci en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ürünün sürümünü kontrol etmek için, sistem tepsisindeki SkyDrive simgesini sağ tıklayın, Ayarlar‘ı tıklayın ve sonra sürüm numarasını görüntülemek için Hakkında sekmesine geçin.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Özel

15 Nisan 2013 at 16:29

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*