Snapchat’ta geçici olarak Hayalet Moduna nasıl geçilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat‘ı bu kadar popüler yapan şeylerden biri, uygulamayı kullanarak paylaştığınız önemli anların bir noktada sona ereceğidir. Snapchat’ın geliştiricileri, başkalarının hikayelerini keşfetmek ve kendi hikayelerinizi paylaşmak için yeni yöntemler geliştirdi.

Haritalar bu özelliklerden biridir ve diğer Snapchat kullanıcılarının hikayelerini bir harita üzerinde bulmalarına ve görüntülemelerine izin verirler, tıpkı sizinki gibi. Bazıları bunu gizliliklerinin ihlali veya en azından bir güvenlik riski olarak görüyor. Bu nedenle, Snapchat’ta Hayalet Modunu etkinleştirme seçeneğini sundu ve bu sayede haritada görünmez olacaksınız.

Son güncelleme sayesinde bu seçenek daha da özelleştirilebilir hale geldi, böylece Snapchat’ta Geçici olarak Hayalet Moduna geçebilirsiniz.

Snapchat’ta Geçici olarak Hayalet Moduna geçme

Hayalet Modu sona erene kadar, haritayı kullanmaya devam etmek için Snapchat uygulamanızın en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Snapchat’ta geçici olarak Hayalet moduna geçmek isterseniz, önce uygulamayı açın.

1. Adım:  Ana kamera görüntüleme bulucu ekranında veya Hikayeler ekranında içeri doğru tutmanız harita görünümünü ortaya çıkarmanız gerekir. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki dişli çark Ayarlar simgesine dokunun.

2. Adım: En üstteki Hayalet Modu seçeneğini etkinleştirin ve süreyi seçmeniz istenir. 3 saat, 24 saat veya “Kapatılıncaya Kadar” seçim yapabilirsiniz. Şimdilik, sadece ilk iki seçenek geçicidir.

Daha önceden Hayalet Modu etkinse, devre dışı bırakın ve sonra bu seçenekleri görmek için yeniden etkinleştirin.

“Kapatılıncaya Kadar” adı verilen üçüncü seçenek, Hayalet Modu manuel olarak devre dışı bırakana kadar aktif kalacaktır.

Şimdilik, Snapchat, Hayalet Modunu özel bir zaman diliminde etkinleştirmemize izin vermiyor; bu nedenle önceden ayarlanmış aralıklardan birini kullanmak veya süresiz olarak kapatmak ve yalnızca gerektiğinde etkinleştirmek size kalmış.

Hayalet Modu etkin olsa bile, yine de coğrafi arazide hikayeler oluşturmak mümkündür. Ayrıca, Hayalet Modunun Snapchat için konum erişimini iptal etmediğini veya uygulamadaki konuma dayalı filtreleri devre dışı bırakmadığını belirtmek gerekir. Bu özellik yalnızca diğer kullanıcıların belirli bir yerde yayınladığınız hikayeleri görmesini veya bulmalarını engeller.

Mobil Ne & Nasıl PCsen

31 Ekim 2017 at 16:32

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*