Surface Pro 2 Açıklandı: Fiyatı, Özellikleri, Görüntüleri, Video

Sponsorlu Bağlantılar

İkinci nesil Surface tablet burada. Microsoft New York’ta bugün iki yeni tablet; Surface 2 ve Surface Pro 2 açıkladı.

Surface 2 düşük fiyatlı ARM işlemcili tablettir. Surface Pro 2, Windows 8.1 Pro üzerinde çalışan tablettir.

Yeni ürünler piyasaya çıktığı zaman her zaman rakipleri ile kıyaslanır. Surface Pro 2 de Yeni Nexus 7 ve iPad Gen 4 rakipleri ile rekabet edebilecek mi sorusu geliyor akla? Gelin birlikte bakalım.

Surface Pro 2

Surface Pro 2 Teknik Özellikleri

Her şeyden önce, cihaz tam kasa ölçümleri ile, eski sürümlerine oldukça benziyor.

Surface 2 Pro 10.1 inç geniş ekran ve 0.53 inç kalınlığa sahiptir. Nvidia Tegra 3 işlemci  Tegra 4‘e yükseltilmiş oldu, tam 1080p HD ekran çözünürlüğe yükseltildi. Tablet içinde, hızlı bir cihaz, 1.6 GHz de overclock edilmiş Intel yeni dördüncü nesil i5 işlemci Haswell bulacaksınız.

WirelessAdapter

Surface 2 pro 4 çeşit varyasyonu ile geliyor; 64 GB, 128 GB, 256 GB ve 512 GB SSD depolama seçenekleri.

İyileştirmeler

Surface 2 Pro pil ilk nesil cihaza göre % 75 daha iyidir – Sadece ağır kullanımlarda 3 saat sürecek pil ömrü var. Microsoft, yeni tabletini, grafik açısından 50% iyileştirmeler olduğunu iddaa ediyor.

Panos Panay, Surface, Microsoft’un Başkan Yardımcısı diyor;  %20 oranında ürün performansı geliştirilmiştir”

Microsoft, yeni ekranını % 46 daha doğru renk ürettiğini iddaa ediyor.

Klavye Kapağı

surface-pro-2-klavye

Surface 2 Pro şaşırtıcı bir klavye ve çok daha az güç kullanma yuvası ile geliyor ve tablet için 2 saat + pil ömrü katıyor. Surface Pro 2, artık daha duyarlı ince ve çok renk ile geliyor. Ayrıca elleriniz klavye üzerinde olduğunda ışıklar ile renklendirecek yakınlık sensörleri ile arka aydınlatmaya sahiptir.Klavyenin maliyeti 119 $’dır. Bununla beraber, yararlı Arch Touch fare ile hiçbir kablolama sorunu olmayacak, Bluetooth üzerinden bağlanabilirsiniz.

Yeni tablet ile, 200 GB SkyDrive bulut depolama ve bir yıllık Skype abonelik (Uluslararası arama planları) elde edeceksiniz.

Bir müzik tutkunu veya bir DJ iseniz, Surface Remix projesi ile kolayca mix yapma ve daha sonra arkadaşlarınızla müzik paylaşmı yapabilirsiniz. Sizin için güzel bir sürpriz oldu. Bununla beraber, tablet yaklaşan Windows OS, Windows 8.1 ile tam uyumludur. Eğer tablet üzerinde bir şey yazmak veya çizmek isterseniz Pro kalem özelliği kullanabileceksiniz.

Surface Pro 2 Fiyatı

İki cihaz için 21 pazarda 899 $ fiyatı ile Microsoft’un resmi web sitesinde bugün başlayacak. Cihaz, Windows 8.1 ile dağıtılacak. Genel cihaz ferahlatıcı görünüyor ve bazı büyük eklentiler bulunmaktadır. Yeni cihaz harika görünüyor ve maliyet açısından uygun görünüyor.

PCsen

24 Eylül 2013 at 16:33

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*