Switchr İle Android Uygulamalar Arasında Geçiş Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Çoklu görev, Android , iOS ve Windows Phone gibi tüm modern mobil işletim sistemi kullanıcıların aynı anda birden fazla uygulama çalıştırmak için izin verir, çoklu görev artık mobil işletim sistemlerinde yeni bir kavram değildir ve anında ön ve arka plan uygulamalar arasında geçiş yapabiliriz. Android oldukça harika çoklu görev yetenekleri olmasına rağmen, varsayılan görev geçiş süreci uzun basmak veya özel bir görev geçiş düğmesi veya tuşu olmayan birçok cihaz durumunda bir düğmeye çift basmak gerektirir. Hatta bu anahtara sahip cihazlarda , kullanıcılar öncelikle dokunup, ardından görüntülenen listeden uygulaması seçmek zorunda.

Android çekirdek işletim sistemi özelliği üçüncü parti uygulamalar ile geliştirilmiş ve hatta tamamen değiştirilebilir.

Switchr bu amaçla geliştirilmiş, uzunca bir düğmeye basmak veya bunun gibi durumlardan kurtulmak için geliştirilen ve tek bir dokunuşla çalışan uygulamalar arasında geçiş yapmayı sağlayan, çoklu görev yapmayı amaçlayan ücretsiz bir uygulamadır. Yapmanız gereken tek şey anında uygulamalar arasında geçiş yapmak için ekranın sol veya sağ kenarından kaydırma yapmak.

switchr

Switchr uygulaması yüklendiğinde, Switchr çalışması hakkında bilgi vermek için hızlı bir başlangıç ​​sihirbazı size yol gösterecektir. Ayrıca Switchr Flow ve Switchr Slide uygulamalar arasında geçiş yapma tarzı seçimi yapmanızı sağlar. Kolayca Settings-Ayarlar ekranından sağ tarafına geçiş yapabilirsiniz ama varsayılan olarak Switchr, sol üst ekran kenarından kaydırarak etkinleştirilir.

Her iki geçiş modu birbirinden oldukça farklı hareket, işleyiş ve animasyon sunuyor. Flow-Akış modu kullanımı daha kolaydır ve uygulama simgeleri animasyon akışı gibi kapak görüntüler.

Slied-Slayt modu, ters yönde uygulama simgesini tüm yolda sürükleyerek uygulamalara geçiş yapmanızı sağlar. Switchr bir diğer heyecan verici özelliği, hareketleri gerçekleştirmek olarak arka planda gerçek zamanlı olarak uygulamaları geçer. Bu özellik şu anda deneysel ve düzgün ya da tüm cihazlarda çalışmayabilir.

Switchr kutunun dışında oldukça harika çalışır, ancak Ayarlar ekranından işleyişi ile ilgili çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, sol ve sağ, kendi tetik alanı, duyarlılığı değiştirmek ve titreşim boyutunu ayarlamak arasında Switchr aktivasyon konumunu değiştirebilirsiniz, ekran geçiş efektleri değiştirmek vb ayarlar yapabilirsiniz.

switchr ayarlar

Switchr beta aşamasında şu anda ve son kararlı sürümü 22 Ekim’de Google Play Store de sunulacak. Ama önce geliştiricilerin XDA-Developers forum sitesinden APK dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Switchr uygulamasını yüklemek için gerekli adımlar belirtilmiştir.

XDA-Developers’dan Switchr İndir

Android Mobil

13 Ekim 2013 at 03:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*