Takeafile ile büyük dosyaları en hızlı şekilde paylaşın ve aktarın

Sponsorlu Bağlantılar

Dosyaları, arkadaşlarınızla veya iş amaçlı olarak paylaşmak günümüzün en büyük gereksinimlerinden birisi olmuştur. E-postalarla, sosyal medyada sohbet ederken veya herhangi bir amaç için dosya paylaşımı sıklıkla yaptığımız bir şeydir.

Büyük dosyaları nasıl paylaşıyorsunuz? Büyük bir dosyayı bir arkadaşımızla paylaşmamız gerektiğini varsayalım. Dosya boyutu bir e-posta ekinin izin verilen sınırından büyüktür. Dosyayı göndermenin en iyi yolu, yalnızca alıcının e-posta kimliğine erişimi sınırlı bir bulut sürücüsüne yüklemektir. Bu işlem zaman alıcı ve hantal bir işlemdir. Takeafile, Canlı Aktarım özelliğini kullanarak büyük dosyaları hızlı bir şekilde aktarmanızı sağlayan ücretsiz bir web hizmetidir. Dosyaları doğrudan bir cihazdan diğerine gönderin.

Takeafile – Büyük dosyaları daha hızlı paylaşın

Takeafile, dosya paylaşımını kolaylaştıran bir web uygulamasıdır. Aksine, dosyaları bulut sürücü bağlantılarıyla paylaşmaktan daha kolaydır.

Takeafile’ın Özellikleri

Doğrudan aktarma: Yavaş bulut sürücülerini unutun. Takeafile, dosyaları ve klasörü yüklemek ve daha sonra indirmek ihtiyacını ortadan kaldırır. Dosyaları doğrudan bir bağlantı olarak paylaşmaya olanak tanır. Tek ihtiyacınız birkaç saniye.

Hız: Bu yazılım devrim niteliğindedir. Şirket, bulut sürücülerinden on kat daha hızlı ücretsiz dosya aktarım yapmayı iddaa eder. Dosyanın buluta yüklenmediğini, ancak doğrudan alıcıya gönderildiğini belirtiyorlar. Sistemimi denediğimde birkaç dakika içinde 3GB’lık bir klasörü aktardı. Bir internet bağlantısı üzerinden en hızlı dosya aktarımı yapıldığını söylesek yanlış olmaz.

Dosya boyutu: Takeaway, 500GB’a kadar dosya paylaşımına izin verir. Bu boyut, bulut sürücülerinin ücretsiz sürümleriyle karşılaştırılabilir. USB flash sürücülerle hiçbir karşılaştırması yoktur ve fiziksel sabit disklerden daha iyi bir yöntemdir. Ayrıca, yüklemeyi ve indirmeyi içermeyen bir kullanıcı etkinliği olduğu için aktarma süreci güvenlidir.

Bulut Sürücü: Takeaway’in kendi bulut sürücüsü vardır, böylece alıcı uzaktayken dosyaları online olarak saklayabilir.

Takeafile nasıl kullanılır?

Takeafile web sitesini ziyaret edin.

Dosyayı Takeafile penceresinin ortasına sürükleyip bırakın.

Live Transfer‘i tıklayın. Diğer seçenek, 512 MB’a kadar bulut depolamaya yardımcı oluyor.

Takeafile bir bağlantı verecektir. Bağlantıyı kopyalayın ve alıcıya bağlantıyı verin.

Alıcı bağlantıyı açtığında, aktarım başlar. Ekran resminde bahsedilen örnekte, 33MB dosya bir saniyenin çok altına kopyalanmıştır. Bağlantının alıcı tarafından açıldığı an, yazılımı sisteme indirir.

İdeal olarak, dosya başına dosya boşluk sınırının 500 GB olduğunu söylüyorlar, ancak teknolojiyi düşündüğünüzde, dosyayı dosya olarak indirmeye devam ettiğinizde boşluk sınırı yoktur. Çok fazla yazılım kullandım, ama bunun bir devrim olduğunu söylemek isterim. Daha önce dosya paylaşımını hiç bu kadar kolay yapmadım.

Sınırlamalara gelince, birden fazla dosya paylaşırken Zip klasörü oluşturmamız gerekir. Ancak, e-postalar ve bulut sürücülerinde de aynı şey olur. Diğer sınırlama ise, ücretsiz bulut sürücü alanının diğer bulut sürücülerinden daha düşük olması (512MB).

İnternet PCsen Özel

22 Şubat 2017 at 12:51

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*