Telefonumun internet bağlantı hızını arttırmak için ne yapabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzun İnternet veri bağlantısını hızlandırmak için bu rehberimiz yardımcı olacaktır. Yavaş bir veri bağlantısı gerçekten sinir bir bozucudur. Çünkü düzgü bir şekilde İnternet’e göz atamıyoruz, sevdiğimiz uygulamaları veya herhangi bir dosyayı indiremiyoruz. Endişelenmeyin, bazı basit adımlarla İnternet bağlantı hızını arttırmak mümkündür.

Evet, doğru okudunuz. Gerçekten bazı basit adımları izleyerek İnternet deneyiminizi geliştirebilirsiniz. İnternet servis sağlayıcıların bağlantı hızları bellidir. Bulunduğunuz konum ve kullanımınız elbette bu durumu etkiler. Ancak, bir çok şeyi doğru yapmanıza rağmen hala İnternet bağlantı hızınız yavaş ise, ya İnternet servis sağlayıcınızdan görüşün ya da telefonunuzda aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Android veya iPhone’dan İnternet bağlantınız çok mu yavaş oluyor? Telefonunuzun İnternet bağlantısını nasıl hızlandırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Doğru tarayıcıyı indirin

Google Chrome, Android için kullanılabilecek en iyi tarayıcılardan biridir. Sorunsuz bir İnternet deneyimi için birden fazla cihazda senkronizasyon yapabilirsiniz. Ayrıca, tüm şifrelerinizi ve yer imlerinizi hatırlar. Bununla birlikte, Chrome da çok fazla alan kaplıyor. Bu nedenle, Opera Max gibi bellek tasarrufu özellikli bir veri yönetim uygulamasını önermek istiyoruz. Üçüncü taraf VPN hizmetiyle, verileri sosyal medya tarama, video ve ses oynatma ve diğer şeyler üzerine kaydedebilirsiniz. Ayrıca, hangi uygulamaların en çok veri tükettiğini görmek için uygulamalarınızı da izler ve buna göre veri tüketiminizi yönetir. Opera Mini adlı daha hafif bir versiyon da var.

Tarayıcıda görüntüleri devre dışı bırakın

Daha hızlı bir İnternet bağlantısı için, tarayıcıyı salt metin modunda tutmayı deneyin. Google Play Store’da bulunan tüm tarayıcı uygulamaları bu işlevleri desteklemez; ancak Ayarlar menüsünden kolayca erişilebilir. Tarayıcınızı salt metin moduna geçirdiğinizde, resimlerin yüklenmesi engellenecektir. Bu ağ hızını biraz arttıracaktır.

Önbelleği temizleyin

Önbellek, cihazınızı yavaşlatan en önemli etkenlerden biridir. Bu, Android’in eski sürümünü çalıştıran telefonların ortak sorunlarından biridir. Önbelleği dolu olarak kullanmanız, İnternet tarama deneyimi de dahil olmak üzere telefonunuzdaki her şeyi yavaşlatabilir. Daha iyi İnternet bağlantısı için, önbelleği boşaltmanız yeterlidir. Telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar bölümüne gidin ve önbelleğini temizlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Aynı anda tüm uygulamaların önbelleğini silecek bir uygulama önbellek temizleyicisi de kurabilirsiniz.

Belleği sömüren uygulamaları kaldırın

Alanı çok alan ve aynı zamanda arka planda çalışan, telefonu yavaşlatan birçok uygulama vardır. Bazı widget’lar aynı zamanda hafıza/bellek kullanımı söz konusu olduğunda en büyük suçlulardan biridir. Bu nedenle, daha iyi ve daha hızlı bir İnternet deneyimine sahip olmak için, o widget’lardan kurtulun ve aktif kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

İnternet Mobil

26 Ekim 2017 at 10:19

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*