Twitter doğrulanmış bir hesap nasıl alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter yerleşik bir sosyal hiyerarşiye sahiptir. İsimlerin yanında mavi tik işaretleri olanlar ve mavi tik işareti olmayanlar var. Tanınmış isimlerin yanında mavi tik işareti olması, o kişinin o hesabı kullandığı anlamına gelir. Mavi tik işareti olmayan kişiler ise başkaları tarafından oluşturulan hesaplardır. Yani mavi tik işareti olanlar gerçek bir tanınmış kişidir ve açıklamalarının hepsi kendisi tarafından paylaşılmıştır.

İşi sahtekarlığa götürenlerin yüzünden, böyle bir gereksinim ortaya çıkmıştır. Herkes tarafından tanınan insanlar adına açılan sahte hesaplar, bir çok polemiğe ve soruna neden olmaktadır. Sahte hesapların bu denli fazla olması Twitter’da gerçek kişiyi doğrulama noktasına getirmiştir. Aynı durum Facebook içinde geçerlidir. Okuyucuların gerçekle sahtesini ayırt etmesi için tanınmış isimlerin yanındaki mavi tik işaretinden anlayabilir. Mavi onay işareti, Twitter dünyasında sosyal statü haline geldi.

Twitter dünyasında doğrulanmış hesap; müzik, oyunculuk, moda, hükümet, siyaset, din, gazetecilik, medya, reklamcılık, iş dünyası ve diğer önemli ilgi alanlarında yer alan kullanıcılar ile sınırlıdır.

Bu resmi olarak değişti. Twitter, artık kimilerinin belirli gereksinimleri karşılaması koşuluyla, onaylanmış hesap için başvurmalarını sağlar. Eğer gerçekten yeterince önemli iseniz, şimdi o küçük mavi işareti alabilirsiniz. Ve bu markalar hala ilgilendikleri kişiler tarafından yönetiliyor olan Twitter’daki ölen ünlüler için de geçerlidir.

Doğrulanmış/onaylanmış hesabın avantajları

Diyelim ki, hesabınızın doğrulanmış olarak kabul edildiğini ve yüksek toplumda kabul gördüğünüzü düşünelim. Karşılığında ne alacaksınız?

Aslında çok az. Fark edeceğiniz en büyük değişiklik, yalnızca doğrulanmış diğer kullanıcılar tarafından yapılan yanıtları, mektupları ve beğenileri filtreleyen yeni bir bildirim bölmesi elde etmenizdir. Popüler bir hesabın aldığı önemsiz etkileşim miktarını azaltmanın basit bir yoludur.

Elbette, üçüncü parti Twitter uygulamalarını ve araçlarını kullanırsanız bunu yapabilirsiniz. Örneğin, Twitter’ın kendi Tweetdeck‘i, doğrulanmış kullanıcılar tarafından bildirimleri yalnızca sıralama yapmanıza olanak tanır.

Ancak, kullanıcı deneyimi açısından bakıldığında, doğrulanmış bir hesapla elde ettiğiniz tek somut ek budur. Bazı ön değerlendiricilerin belirttiği gibi, doğrulanmış bir kullanıcı gerçek bir kişidir. Yani bu bir sosyal sembol.

Twitter doğrulanmış/onaylanmış hesap nasıl alınır?

Onaylanmaya nasıl başlayabilirsiniz? Twitter, kullanıcılara doğrulamak için muhtemel hesap türlerinden ayrı olarak, hesabından ihtiyaç duyulan gereksinimleri belirten yönergeleri yayınladı.

İhtiyacınız olan şeylerin kısa bir listesi:

 1. Gerçek adınızı veya sahne adıyla (veya şirket hesabıysa şirketinizin gerçek adı) eşleşen Twitter adı.
 2. Doğrulanmış bir telefon numarası.
 3. Onaylanmış bir e-posta adresi (kurumsal hesaplar şirket e-posta adresini kullanmalıdır)
 4. Hesabınız için ayrıntılı bir biyografi.
 5. Kendinizin veya markanızın gerçek bir profil fotoğrafı.
 6. Siz veya markanızı yansıtan bir başlık fotoğrafı.
 7. Doğum günü (şirket, marka veya kuruluş hesabı olmayan hesaplar için). Hesabınızda sizi veya sizin markanızı yansıtan bir web sitesi bağlantısı.
 8. Twitter’ın gizlilik ayarlarında “Kamu” olarak ayarlanan Tweetler.
 9. Kendi alanınız üzerindeki etkinizi ve neden Twitter’ın sizi doğrulaması gerektiğini açıklayan kısa bir açıklama; bir misyon beyanı, eğer isterseniz.
 10. Devletin verdiği bir kimlikten (pasaport veya sürücü belgesi gibi) taranmış bir kopyası.
 11. Twitter profilinizi tüm bu gereksinimleri karşılayacak şekilde güncelledikten sonra, verification.twitter.com adresine gidin ve formu adım adım doldurun.

Twitter minimum gereklilikleri karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edecek ve görev bildiriminizi isteyecektir. Bu işlem sırasında taranan kimliğiniz istenebilir veya istenmeyebilir, ancak taranan kimliğinizin güvenli bir şekilde kilitlendiğinden ve yanlış ellere düşmediğinden emin olmak için Twitter’ın hangi güvenlik önlemlerinin alındığı konusunda pek bilginiz olmayacak. Buna dikkat edebilirsiniz.

Sonunda, Twitter, yakında talebinizin onaylanıp onaylanmadığını belirten bir e-posta gönderecektir. Doğrulama başvurunuz reddedilirse reddedilen e-postayı aldıktan sonra 30 gün sonra tekrar deneyebilirsiniz.

İnternet Ne & Nasıl

24 Ekim 2017 at 11:27

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*