UMPlayer, Windows İçin Mükemmel Ses ve Video Oynatıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin bildiği gibi medya oynatıcılar, ses ve video dosyaları açmak için kullanılır. Windows Media Player, Windows ile güzel bir arayüze sahip ama gelişmiş özelliklere sahip olmayan bir medya oynatıcı.

Windows Media Player’ın bir diğer dezavantajı tüm popüler ses ve video formatlarını desteklemiyor olmasıdır. Codec bileşenler sayesinde diğer video formatlarını destekliyor.

Popüler ses ve video formatlarını oynatma desteği eklemek için Windows 8 Codec paketi gibi üçüncü taraf codec paketlerini yüklemek mümkün olsa da, birçok kullanıcı codec yüklemek dışında tüm ses ve video formatlarını destekleyen üçüncü taraf medya oynatıcıları tercih ediyor.

Bu üçüncü taraf medya oynatıcılar söz konusu olduğunda, VLC, Windows için en iyi, video oynatıcı diyebiliriz. VLC hemen hemen tüm ses ve video formatlarını açma yeteneğine sahip. Bu açık kaynak oynatıcı da Windows Media Player’da olmayan gelişmiş özellikleri ve seçenekleri sunar.

umplayer video oynatici

VLC tam anlamı ile mükemmel bir video oynatıcı değil tabi ki. VLC dışında kaliteli ve gelişmiş özelliklere sahip yeni bir medya oynatıcı arıyorsanız UMPlayer ses ve video oynatıcı programını denemenizi tavsiye ederim. Universal Media Player, kısaca UMPlayer,bazı ilginç özelliklere sahip güçlü bir ses ve video oynatıcıdır. 270 ses ve video formatlarını destekler. Arayüzü, Windows Media Player gibi etkileyici değil ama VLC ve diğer medya oynatıcılardan kesinlikle daha iyi.

Programın özellikleri;

  • 270’den fazla ses ve video biçimlerini destekler
  • Oynatıcı içerisinde en sevdiğiniz videoları YouTube’da arama desteği.
  • Altyazılar için OpenSubtitles arama desteği.
  • Ses ve video ekolayzır
  • Çalma listesi oluşturma, düzenleme ve  kaydetme.
  • SHOUTcast internet radyo akışı.

umplayer video oynatici indir

VLC ve GOM gibi, UMPlayer ayrıca klavye kısayolları ile çeşitli ayarlara ve kontrollere erişmenizi sağlar. Bir diğer güzel tarafı ise varsayılan klavye kısayollarını özelleştirme olanağı sağlamasıdır. Preferences – Tercihler altında varsayılan klavye kısayollarını, kısayol tuşlarını görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Vide Preview – Vide Önizleme özelliği otomatik olarak video dosyasının çözünürlüğü, video formatı, video bitrate, ses bit hızı, ses hızı, uzunluğu ve boy oranı toplam boyutu gibi bilgileri ile ekrana sunuyor. Video dosyası paylaşımı veya yüklemeden önce aileniz ya da arkadaşlarınızla video hakkında ayrıntılı bilgiler içeren bir videoyu paylaşmak istediğinizde bu özellik kullanışlı oluyor.

umplayer kisayol tuslari

UMPlayer oynatıcı içinde YouTube videoları arama ve bu videoları oynatmayı isteyenler kullanışlı özellik de sunuyor. Diğer bir deyişle, videoları arama ve izlemek için web tarayıcı veya YouTube uygulaması açmanız gerekmiyor. YouTube videoları arama ve açmak için oynatıcının sağ üst tarafındaki arama kutusunu kullanın.

Kayda değer başka bir değer özelliği ise oynatıcı içinde OpenSubtitles altyazı arama yeteneğidir.

Mevcut değiştirebileceğiniz Mac tarzı yedi adet skin – tema mevcut. Metro tarzı, Windows Phone ve Windows 8 modern arayüzü seven kullanıcılar için de kullanılabilir.

Genel olarak, Windows için kullanılabilir güçlü bir ses ve video oynatıcı var. Daha önce UMPlayer programını denemediyseniz, biz bu ücretsiz video oynatıcısını denemenizi tavsiye ediyoruz.

Uygulamayı İndir

PCsen Ücretsiz Yazılım

15 Nisan 2013 at 16:50

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*