Unified Remote Kullanarak Akıllı Telefon İle Windows PC Kontrol Etme

Sponsorlu Bağlantılar

Uzaktan Kumanda cihazı kullanarak TV gibi çeşitli aygıtları kontrol edebilirsiniz. Ancak, akıllı telefonunuzu kullanarak bir Windows bilgisayarı kontrol etmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz? Unified Remote uygulaması bir uzaktan kumanda cihazı içinde telefon açar gibi, akıllı telefonunuzu kullanarak Windows PC’nizi kontrol etmeye yardımcı olabilir. Hatta aynı ağa bağlı birden çok bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Örneğin, aynı Wi-Fi yönlendiriciye iki bilgisayar bağlı ise her ikisini de cep telefonunuzu kullanarak kontrol etmek mümkün olacaktır.

Akıllı telefon ile Windows bilgisayar kontrol etme

Unified Remote Windows, Mac ve Linux dahil olmak üzere çeşitli platformlar için kullanılabilir. Android, iOS yanı sıra Windows Mobile işletim sistemlerinde bu mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Windows XP veya sonraki sürümleri, 32-bit hem de 64-bit makinelerde ve Windows Phone 10 cihazlarda kullanılabilir. Android 1.5 veya daha yeni bir sürümü ile uyumludur.

unified-remote

PC İçin Unified Remote

Windows bilgisayarda Unified Remote kurulumu akıllı telefonlarda da kolaydır. Bu yazımızda Android telefondan Windows 10 PC kontrol etme ile ilgili yardımcı olacağız. Diğer sistemlerde ve mobil cihazlar da kurulum ve kullanım yine aynı şekildedir. Bu nedenle fazla sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Windows, Mac, Linux sistemlerine ve Android, iOS ve Windows Phone mobil cihazınıza uygun olan sürümleri yükleyin. Akıllı telefonda uygulamayı açtıktan sonra bir hesap oluşturmanız istenecektir. Bilgilerinizi girin veya her şeyi kurmak için Google hesabınızı kullanın. Bunun ardından, bu ekranı göreceksiniz.

unified-remote-kullanarak-akilli-telefon-ile-windows-pc-kontrol-etme

Zaten bilgisayarınıza Unified Remote uygulamasını yüklediyseniz, sadece “I’VE INSTALLED THE SERVER” butonuna dokunun. Aksi takdirde, yükleme düğmesine dokunun. Uygulamanın bilgisayarınızda çalıştığından emin olun. Sistem tepsisinde Unified Remote simgesini bulabilirsiniz. Şimdi, aynı ağa bağlı bilgisayarları arayacaktır. Sonuç olarak, bu gibi bir ekran görmelisiniz.

unified-remote-lets-you-control-windows-computer-from-mobile-1

Şimdi “LET’S GET STARTED” butonuna dokunun. Bu seçenekleri görmelisiniz.

unified-remote-lets-you-control-windows-computer-from-mobile-2

Şimdi, bu seçenekleri kullanarak çeşitli görevleri yerine getirebilirsiniz. Unified Remote aşağıdaki görevleri yürütmek izin verir:

  • Fare ve klavye kontrol edebilir ve herhangi bir yerde herhangi bir şey yazabilirsiniz.
  • File manager: Sürücülere ve çeşitli klasörlere göz atmak için yardımcı olacaktır.
  • Media: Windows Media Player’ı kontrol edebilir ve müzik çalabilirsiniz.
  • Power: Bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma, oturumu kapatma, uyku moduna alma gibi güç seçeneklerini bulacaksınız.
  • VLC: Bilgisayarınızda VLC varsa, VLC Medi Player’ı buradan yönetebilirsiniz.
  • Utility: Bu seçeneği kullanarak başlat menüsünü yönetebilirsiniz.
  • Presentation: Bu seçeneği kullanarak Slayt gösterisi yapabilirsiniz.

Bilginiz için, bu uygulamanın ücretli bir sürümü de vardır, ancak temel görevler için gerekli değildir. Unified Remote uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Mobil Ne & Nasıl PCsen Ücretsiz Windows

02 Ekim 2016 at 18:42

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*