Videodan GIF Animasyonu Oluşturma: Any GIF Animator

Sponsorlu Bağlantılar

GIF animasyonları eğlencelidir. GIF temelde birden çok statik görüntüler içeren ve bunları oynatan animasyonlu görüntü dosyalarıdır. Küçük boyutları olmasından dolayı kolayca web sitelerinde paylaşılabilir.

Kendi animasyonlu GIF dosyalarınızı oluşturmak için sezgisel bir uygulama arıyorsanız Any GIF Animator programını deneyebilirsiniz. Bu program video üzerinde düzeltme ve kırpma ile YouTube veya Vimeo videoları, GIF animasyonlu videolara dönüştürmek için olanak sağlayan çok basit ve hafif bir Windows programıdır.

Kurulum işlemi ana yükleme paketi ile birlikte istenmeyen yazılımı indirmek ve kurmak için seçenek sunar. Yükleme işlemi sırasında araç çubukları ve diğer seçenekleri kaldırdığınızdan emin olduktan sonra kuruluma devam edin.

Uygulama temiz ve basit bir tasarıma sahiptir. Any GIF Animator programı da yerel depolama veya YouTube veya Vimeo gibi video web hizmetinden bir video seçmek için izin verir. Geliştirici aracının desteklediği video formatlarını sayısı hakkında herhangi bir bilgide bulunmuyor. Ama programı test ettiğimiz zaman bir çok farklı formatta video dosyaları yükledik. Her hangi bir sorun oluşmadı. Büyük bir ihtimal en popüler video formatlarını destekler.

Resimli Anlatım: Any GIF Animator Kullanımı

Video dönüştürmek için, Open Video seçeneğine tıklayın ve sonra kaynak dosya veya çevrim içi video URL’sini seçin. Yerel dosyalar için seçtikten sonra önizleme panelinden sol tarafındaki video görüntüleme alanını ayarlayabilirsiniz. Any GIF Animator arabirimi mevcut çalma kumandalarını kullanarak, seçilen videoları oynatabilirsiniz. Altındaki seek kaydırıcı ve Set Start ve Set End düğmeleri ile GIF dosyası için başlangıç ​​ve bitiş noktasını seçebilirsiniz.

Sağa doğru GIF Settings (GIF Ayaları), Clip & Crop (Kesme ve Kırpma), ve Effects (Efektler) üç yapılandırma sekmesi vardır.

GIF Settings kare oranı, görüntü çözünürlüğü ve saniyede animasyon için maksimum süre de dahil olmak üzere çıkış GIF dosyası için bazı temel ayarları belirtmenizi sağlar. Aynı zamanda, titreme yöntemi seçme (Nearest Color, Floyd Steinberg, Stucki and Sierra) döngü animasyonu ayarlama, ileri ve geri animasyon arasındaki alternatif ve çerçeve dışında bir saydam alanı ayarlayabilirsiniz.

Any-GIF-Animator kullanimi

Eğer sadece küçük bir video parçası istediğiniz durumda Clip & Crop sekmesinde, elle animasyonun başlangıç ​​ve bitiş noktalarının süresini belirterek video kırpma yapabilirsiniz.

Any-GIF-Animator kullanimi 1

Effects sekmesi mümkün parlaklık, doygunluk ve çıkış dosyasının kontrastını ayarlamayı sağlar. Y de gri tonunu yapmak, ya da video klip üzerinde bir metin durmasını sağlayabilir veya bir filigran ekleyebilirsiniz.

Any-GIF-Animator kullanimi 2

Tüm ayarlamalarınızı ve gerekenleri yaptıktan sonra dönüştürme işlemini başlatmak için Convert To GIF düğmesine tıklayın. İşlem tamamlandığında, araç, görüntü başlığını belirtme ve bunun için bir kategori seçmenizi sağlar. Mevcut kategoriler arasından yaptığınız videoya göre kategori seçin. Save & Publish düğmesine tıkladığınız zaman yükleme işlemi başlar.

Any-GIF-Animator kullanimi 3

Bir dosya yükledikten sonra, videoyu diğer web siteleri, forumlar, bloglar vs paylaşmak ve kullanmak için birçok yol sunar. Bunlar; kısa bir URL, uzun bir URL, forumlar için BBCode, ve web siteleri için HTML kodu içerir.

Any GIF Animator kullanimi 4

Any GIF Animator zengin özellikleri ile mükemmel bir GIF animasyon yapma programıdır ama ne yazık ki AnyGIF sunucusu üzerinde ilk yayımlama olmadan sabit diskinize doğrudan çıktı dosyası kaydetmek için herhangi bir seçenek vermez, ve kaydetmek için tarayıcıda yüklenen dosya açmanız gerekiyor . Uygulama tüm Windows sürümlerinde çalışır. (XP, Vista, Windows 7, Windows 8 32/64 Bit)

Programı İndir

PC Dersleri PCsen Özel Ücretsiz Yazılım

15 Ocak 2013 at 20:08

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*