Videodan Para Kazandıracak 8 Video Sitesi ve İpuçları!

Sponsorlu Bağlantılar

Videodan nasıl para kazanılır? Videolardan para kazanma imkanı sağlayacak video sitelerini sizler için hazırladık. Bu video sitelerinin size vereceği kâr payı, kayıt olma ve bir çok detaylı bilgileri paylaşıyoruz. Video çekmekten veya herhangi içerikli videolar oluşturmaktan çok hoşlanıyorsanız ve bu konuda para kazanmak istiyor musunuz? Popüler video siteleri, video içerik oluşturucuları için bu imkanı sağlamaktadır.

Bununla birlikte, video yapım çabalarınızın karşılığında iyi bir gelir elde etmek için doğru platformu belirlemek zordur. Çoğu web sitesi kârın küçük bir yüzdesini sunar; bu nedenle ciddi bir video yapımcısı iseniz elde edeceğiniz gelir yeterli olmayabilir. Ayrıca, bazı siteler videolarınıza doğru pozlamayı sunmadığı için görüntüleme sayısının yetersiz kalmasına neden olur.

Bu yazımızda bu alanda size fayda sağlayacak en iyi video ağlarını sıralamak istiyorum. Yazımızı okuyun ve sizin için en iyisini seçin. Bazı videodan para kazanma hizmetleri uygun şartlarına göre size uyum sağlamayabilir. Eğer listemizdekileerin dışında para kazandığınız video sitesi varsa bizimle paylaşın.

Elbette videodan para kazanmak için kayıt olacağınız en iyi ve en güvenli site YouTube’dur. Ama kar payının düşük ve şartların biraz zorlayıcı olması, diğer hizmetlere yönelmenizi sağlayabilir.

1. Dailymotion

Kâr payı: %70 | Minimum ödeme: 100 dolar | Kayıt ol | Daha fazla detay

Dailymotion’un video para kazanma programı, videolarınıza her reklam yerleştirildiğinde size bir gelir kazandırır. Maksimum kazanç elde etmek için yayın içi video reklamları destekler ve ilgili reklam içeriğini görüntüleyerek kitlenizi geliştirmenize yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey kaliteli videolar yüklemek ve daha fazla kitleye ulaşmak ve maksimum kazanç sağlamak için paylaşmaktır.

Para kazanma programını etkinleştirdikten sonra, otomatik olarak kazanmaya başlarsınız (YouTube iş ortağı programı gibi). Dailymotion, kanalları ve videoları için uygun olduğu görülen reklamları çeşitli biçimlerde görüntüler. Reklam göstermekten başka, Dailymotion ayrıca videolarınızı talep üzerine veya abonelik temelinde kiralamaya izin verir.

Bu para kazanma planı için videolarınız veya kanalınız için bir fiyat listesi oluşturmanız gerekir ve ardından bu şemada içeriğinizi sunabilirsiniz. YouTube’un aksine videolarınızı logonuzla markalayabilirsiniz. Ayrıca, hesabınızdaki ayrıntılı kitle ve gelir analizlerini kontrol edebilirsiniz. Ve kazandığınız kazançlarınızı Payoneer veya PayPal yoluyla alabilirsiniz. (PayPal’ın ülkemizde artık kullanımda olmadığını göz önünde bulundurun)

Uygunluk şartları: 

 • Kendi orijinal videolarınızı yüklemelisiniz.

2. Vimeo On Demand

Kâr payı: %90 | Minimum ödeme: Mevcut değil | Kayıt ol | Daha fazla detay

Vimeo On Demand platformuyla, videolarınızı doğrudan hayranlarınıza satabilirsiniz, böylece videolarınızı uygun maliyetle kiralamanızı, satın almanızı veya videoya abone olmanızı öneririz. Videolarınız, masaüstü ve mobil platformlarda, dünya çapında veya hedeflenen bölgesel bir kitleye satılabilir. Videoları sosyal medya, e-posta ve haber bültenleri kullanarak tanıtabilirsiniz.

Video sayfaları özelleştirilebilir ve videolara altyazı ekleyebilirsiniz. Ve en iyi yanı, etkileyici bir posterle çalışmalarınızı da temsil edebilirsiniz. Bunların yanı sıra, satış istatistiklerini, izlenme sayısını ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

Videolarınız aracılığıyla elde edilen gelir, PayPal’ı kullanarak size aktarılır. Video fiyatlandırma tamamen size bağlıdır ve ayrıca, alıcılar için özel (indirimli) bir fiyat düşünebilirsiniz. Üstelik, site, ödemenizi basitleştirmek için birden fazla para birimi seçeneklerini destekliyor.

Uygunluk şartları:

 • Vimeo PRO’ya üye olmalısınız (yıllık 17 dolar).
 • Videoların telif haklarına sahip olmalısınız.

3. Twitter Amplify

Kâr payı: Mevcut değil | Minimum ödeme: 100 dolar | Daha fazla detay

Twitter, videodan elde edilen geliri, videodan önce gösterilen reklamlarla ve birden fazla şekilde video içeriğinden para kazanma becerinizle elde etmenize yardımcı olur. Yayıncı programı, videolar da dahil olmak üzere tweet’lerden para kazanmanıza ve oluşturulan gelirin bir bölümünü elde etmenizi sağlar. Ancak bu program, bu yazıyı yazarken ABD’de kullanılabilir.

Twitter, bu programda esneklik sağlar. Ayrıca, tüm tweet’ler / videolar için para kazanma özelliğini önceden ayarlayabilir veya tweet’le tweet’i etkinleştirebilirsiniz. Programa kabul edildikten sonra, ekipten bir onay e-postası alırsınız.

Kazançlarınız analitik sekmesinde görüntülenecek ve ödeme, doğrudan ödeme / ACH veya PayPal yoluyla 2 ay sonra yapılacaktır.

Uygunluk şartları: 

 • ABD’de ikamet eden birisi olmalısınız.
 • 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Twitter hesabınız iyi durumda olmalıdır.

Bu seçeneğin sizin için pek iç açıcı olmadığını biliyorum. Ama, Amerika’da yaşayan aileniz veya arkadaşınıza bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

4. Facebook Reklam Araları

Kâr payı: Mevcut değil | Minimum ödeme: 100 dolar | Daha fazla detay

Facebook, ABD’deki canlı yayınlardan para kazanmaya yardımcı olmak için Reklam Araları hizmetini sunuyor. Bu özellik canlı videoları kesip kısa reklamlar yayınlamayı sağlayarak, reklam gelirinden bir pay almanızı sağlıyor. Reklam Araları programı şu anda beta aşamasındadır ve buna uygun olması için en azından 2000 takipçiye ihtiyacınız olacaktır.

Programa uygun olduğunuzda, canlı yayın sırasında Reklam Araları ayarlarını yapabilirsiniz. Canlı yayın en az 4 dakika yayınlanmalı ve kazanç sağlamak için en az 300 izleyici olmalıdır. Her bir reklam arası en fazla 15 saniye sürebilir. Canlı yayınınız sona erdiğinde, videonuz paylaşıldıktan sonra insanlar videonuzu izledikçe para kazanmaya devam edersiniz.

Kazançları, Ayarlar’ın altındaki Analizler sayfasından kontrol edebilirsiniz. Ve ödeme, PayPal veya banka hesabınıza aktarılır.

Uygunluk şartları: 

 • ABD’de ikamet etmelisiniz.
 • 2000’den fazla Facebook takipçiniz olmalı.
 • Canlı yayın en az 4 dakika boyunca yayınlanmalı.
 • Canlı yayında en az 300 izleyici olması gerekir.

5. Amazon Video Direct

Kâr payı: Telif hakkı programına bağlıdır | Minimum ödeme: 100 dolar | Kayıt ol | Daha fazla detay

Amazon Prime üyeleri tarafından sağlanan saatlere göre ücretlendirme yapma esnekliği sunar. Bu program 1080p Full HD’ye kadar video çözünürlüğünü destekler ve başlıklarınızı Amazon Video’da kullanılabilir hale getirir. Bu hizmetten videolarınızı çevrimiçi olarak akışla izleyebilir veya videoları kiralayabilir veya satın alabilir; kar payı elde edersiniz.

Amazon Video Direct hesabınızı kurmak için Amazon hesabınızı programla ilişkilendirmeniz ve ardından şirket profilinizi oluşturmanız gerekir. Sahip olduğunuz videoları yayınlayabilir ve akış tablolarını, abonelik metriklerini ve gösterge tablonuzdan gelen geliri inceleyebilirsiniz. Ayrıca, öngörülen gelir ve ödeme geçmişini hesabınızdan görebilirsiniz.

Amazon Video Direct, video başlıklarınızı ABD’de ve diğer pek çok yerde tanıtmanızı sağlar. Kiralama ve satın alma işlemlerinden aylık aboneliklere ve reklam gösterimlerine kadar gelir paylaşımı için lisanslı programlardan birini veya bir kombinasyonunu seçebilirsiniz. Ödeme doğrudan banka hesabınıza havale veya elektronik para transferi (EFT) yoluyla yapılır.

Uygunluk şartları:

6. The Vault

Kâr payı: Mevcut değil | Minimum ödeme: Mevcut değil | Kayıt olma: Gerekli değil | Daha fazla detay

Vault, videolarınızı yüklemenizi ve kolayca videolardan kazanmanızı sağlayan, Break.com’un sunduğu bir video para kazanma platformudur. Videolarınızı, ağ üzerinden veya size daha fazla kazandırması için YouTube’da popüler hale getirebilirsiniz. Videolarınızı kendi video yapımları için premium kupürler isteyen medya ortakları ve müşterilerine de satabilirsiniz.

Vault kolay bir şekilde çalışır. Sadece bir video yakalayın veya oluşturun ve sitenize yükleyin. Vault ekibi, gönderiminizi inceleyecek ve bir teklifle size geri dönecektir. Sözleşmeyi kabul ederseniz, ekibi size PayPal veya kağıt çek ile ödeme gönderir. Yukarıdaki platformların aksine, Vault’da bir defalık veya lisanslı bir teklif alabilirsiniz.

Uygunluk şartları:

 • Yalnızca kendi oluşturduğunuz videoları yüklemeniz gerekir.

7. Envul

Kâr payı: Mevcut değil | Minimum ödeme: 20 dolar | Kayıt ol

Envul, izlenen videonun her 30 saniyesi için gelir elde etmenizi sağlar. Bu program para kazanmayı etkinleştirmenize ve videolarınızda basit ve adil bir şekilde para kazanmanıza olanak tanıyan çok basit bir şekilde çalışır. Video başına benzersiz görüntüler önerir; bu, ne kadar çok video yüklerseniz o kadar çok kazanırsınız demektir.

Envul oyunlarla ilgili videoları kabul eder. Para kazanma programına girmek için Envul’a kaydolmanız ve videolarınızda “Para Kazanma” özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bir üye her 1.000 gösterim için 3.00 ABD Dolarına kadar kazanabilir, ancak gerçek ödeme oranı öncelikle izleyicilere ve videolarınızı izledikleri veya indirdiği sıklığa bağlıdır.

Envul, bağlı programıyla kazanmanıza yardımcı olur. Örneğin, arkadaşınızın gelir paylaşımının %10’unu kazanacaksınız. Envul hesabınızdan video analizlerinizi, kazançlarınızı ve ödemelerinizi de takip edebilirsiniz. Ve ödemeleriniz size PayPal’ı kullanarak gönderilir.

Uygunluk şartları:

 • Oyunlarla ilgili videolar yüklemeniz gerekir.
 • Yüklenen videolar kendi videolarınız olmalıdır.

8. YouTube

Kâr payı: %68 | Minimum ödeme: 100 dolar | Kayıt ol | Daha fazla detay

YouTube, 10.000 görüntülemeyi geçtikten sonra para kazanma için herhangi bir kanalı kabul eder. YouTube ile kazanmaya başlamak kolaydır – kanalınız uygunluğu karşılıyorsa, yalnızca İş Ortağı Programı’na başvurabilirsiniz. İlginç bir şekilde YouTube, en iyi içerik oluşturucularından kitlenizi oluşturmanıza ve para kazanma için yeterli görünüm elde etmenize yardımcı olacak ipuçları da sağlar.

Kanalınız 10k görüntüleme sayısına ulaştığında, genellikle bir hafta içinde tamamlanan bir inceleme isteğinde bulunmanız gerekir. İş Ortağı Programı’na başvurduktan sonra AdSense’e üye olun ve para kazanma tercihlerinizi ayarlayın. Ardından, videolarınızda reklam gösterecek ve size doğrudan AdSense hesabından kontrol edebileceğiniz para kazanılacaktır.

Olası kazançlar hakkında konuşursak, kazançlarınız, videolarınızın yanında görünen reklam türleri ve fiyatlandırması gibi birtakım faktörlere bağlıdır. Kanalınızın analizlerini, abonelerini ve çok daha fazlasını hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz.

Uygunluk şartları:

 • Kanalınızın 10k + görüntülemesi olmalıdır.
 • Yüklenen videoların ticari kullanım haklarına sahip olması gerekir.

Video oluşturma işleminden para kazanmaya hazır mısınız?

Videolarınızdan gelir elde etmek için gerçekten etkili bazı yerler arıyorsanız, yukarıdaki siteleri deneyin. İçeriğinize, site yetkisine ve trafiğinize ve kar paylaşımına dayalı birkaç siteyi denemenizi öneririz ve sizin için en iyisini bulun.

Videolardan para kazanma deneyiminiz var mı? Deneyimlerinize göre, diğer kullanıcılar için hangi siteyi öneriyorsunuz? Lütfen yorumlarla hikayenizi bizimle paylaşın.

İnternet PCsen Özel

15 Kasım 2017 at 11:18

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*