VMware OS Optimization Tool İle Sanal Ortamda Windows Optimize Etme

Sponsorlu Bağlantılar

Sanallaştırma bugünlerde birçok endüstriyel süreçlerin omurgasıdır ve bir sanal görüntü mühendisi bir sanal ortamın tamamen optimize edilmiş olmasını sağlamalıdır ve çevreyi optimize etmek için kullanılabilecek herhangi bir yararlı kaynakları boşa harcamaması gerekir. Bu endişeye dikkat çekmek için, VMware Labs, VMware OS Optimization Tool adlı ücretsiz optimizasyon aracını sunar.

VMware OS Optimization Tool

VMware OS Optimization Tool, VMware Horizon View ile kullanmak için, Windows 10/8/7/2012/2008 sistemleri optimize etmek için tasarlanmıştır. Peki, Horizon View nedir? Bu VMware tarafından sağlanan ticari bir masaüstü sanallaştırma hizmetidir.

sanal-ortamda-windows-pc-optimize-etme-aracini-indir

Peki bu araç temelde ne yapar? Çevreyi analiz eder ve sanal ortamda uygun ayarlarla en iyi seti ortaya çıkarır. Maksimum optimizasyonu sağlamak için birkaç hizmeti etkinleştirmek / devre dışı bırakmak ve kayıt defterinde değişiklik yapabilirsiniz.

VMware OS Optimization Tool ile yapılabilir optimizasyonlardan bazıları şunlardır:

 • HKCU ayarlarını değiştirme.
 • HKLM ayarlarını değiştirme.
 • Ek özellikleri devre dışı bırakma.
 • Grafik performansını geliştirmek için görsel efektler değiştirme.
 • Zamanlanmış Görevleri devre dışı bırakma.
 • Hizmetleri devre dışı bırakma.
 • Çalıştır başlatmayı devre dışı bırakma.
 • UAC’yi devre dışı bırakma.
 • Giriş Zamanı geliştirilmesi.
 • Uygulamaları kaldırma.
 • Ses düzeni.

Şablonlar, kavramlar üzerine kuruludur. Bir şablon temelde, belirli bir ortam için önceden tanımlanmış bir dizi ayarlardır. VMware optimizasyon aracı sistem konfigürasyonuna göre uygulanabilir ya da özelliklerine göre kendi şablonları oluşturabilir yararlı ‘Şablonlar’ ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan şablonlar indirebilir veya sizin tarafınızdan oluşturulan şablonları paylaşabilirsiniz.

sanal-ortamda-windows-pc-optimize-etme-aracini-indir-1

Eğer varsayılan şablonları kullanıyorsanız, o zaman sanal ortamda gerektiren özellikleri devre dışı bırakan bazı optimizasyonlar olabilir bir kez optimizasyonlar listesine geçmek tavsiye edilir, böyle bir durum varsa sadece ‘My Templates’ sekmesinden ‘Copy and Edit’ seçeneğini seçerek özelliklerine göre mevcut şablonları özelleştirebilirsiniz.

‘My History’ sekmesine erişerek yazılım ile sistemde yapılan değişiklikleri geri döndürme, optimizasyon değişikliklerini uyguladıktan sonra bir şeyler ters giderse bu özellik faydalı olacaktır.

Araç ayrıca, aynı ağa bağlı başka bir bilgisayarda uzaktan analiz yapabilir. Başka bir bilgisayara bağlanmak için o bilgisayara ait gerekli ayrıntılar ve IP adresini girerek bağlantıyı yapılandırmak gerekir.

Genel olarak, optimize edilmiş sanal Windows ortamı oluşturmak istiyorsanız bu araç faydalı olacaktır. VMware OS Optimization Tool indirmek ve yüklemek ücretsizdir. Ayrıca şablonları indirmek ve hatta kendi oluşturabilirsiniz.

Programı indir Üretici sayfadan indir

PC Dersleri Ücretsiz Windows

01 Ekim 2016 at 13:29

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*