WhatsApp Business uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp, uzun süredir söylenti olan ‘WhatsApp Business‘ uygulamasını kullanıcılar için indirilebilir hale getirdi. Uygulama, işletmelerin müşterileri ile iletişim kurmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Uygulamanın logosu da, WhatsApp logosunun içinde ‘B’ olacak şekilde değiştirildi. WhatsApp Business’te normal sürümde bulamayacağınız birkaç yeni özellik var.

WhatsApp Business uygulaması bir apk dosyası olarak indirilebilir. Şuan için Google Play Store üzerinde görmeniz mümkün değildir. WhatsApp Business uygulamasını yüklerken, kullanıcılar iletişim numaralarını girerek kendilerini kaydettirmek zorunda kalacaklar. Bir işletme profili, profil resmini, adresi, işletmenin açıklaması, web sitesi ve diğer ilgili bilgileri ekleyerek yapılabilir.

Eski WhatsApp hesabındaki tüm önemli sohbetleri yeni işletme hesabına taşımak da mümkündür. Kullanıcı, mevcut bir hesabı yeni bir WhatsApp Business hesabına dönüştürüyorsa, kayıt işlemi sırasında görülebilir.

Şirket açıkça, kullanıcıların aynı telefon numarası ile kayıt yaptırması durumunda eski Whatsapp uygulamasını silmeleri gerektiğini belirtti. kayıtlıysa  eski WhatsApp uygulamasını silmeleri gerektiğini belirtti. Eski uygulamayı yeniden açmanız durumunda eski hesabınıza geri dönüş yapacaktır diye de belirtiyor.

WhatsApp Business ile tanıtılan bir diğer yeni özellik ise Otomatik Yanıtlar‘dır. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik, müşterilerin soruları için otomatik cevap verir. Mesaj, özel bir pencerede sohbet ederken müşteriye gönderilir. Ancak bu özellik kapatılabilir. Grupların içinde mesaj, bir müşteri @ kişiyi anlattıktan sonra görünecektir. Dışarıda Mesajlar da planlanabilir. Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ altındaki sağ üst köşedeki üç nokta seçeneğini tıklayarak bunu ayarlayabilirler.

İşletme sürümü olduğundan, sahipler ayrıca gönderilen Mesajlar, İletiler, Alınan Mesajlar ve Okunan Mesajlar için WhatsApp Business içindeki analize erişebilirler. Bu seçenek ayrıca ‘Ayarlar’ sayfasında mevcuttur.

Hem bir kişisel hem de kurumsal uygulamaları bir akıllı telefondan kullanmak isterseniz, ikili bir SIM çalıştıran telefon satın almanız ve her ikisini de farklı numaralarla kaydetmeniz gerekir. Tek bir SIM ile kullanmak istiyorsanız, İşletme Hesabı için bir sabit hat numarasına kaydolmanız önerilir.

Teknoloji Haberleri

02 Kasım 2017 at 11:31

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*