WhatsApp canlı konum paylaşma nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp, uygulamanızda, canlı konumunuzu başkalarıyla paylaşmanızı sağlayan önemli bir yeni özellik sunuyor. ‘Canlı Konum Paylaşma‘ olarak adlandırılan özellik, uygulamanın içinden kolayca erişilebilir. Bununla birlikte, kullanım artımlı olduğu için tüm dünyadaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir. WhatsApp, bu özelliğin her iki platformda da (Android ve iOS) kullanılabilir hale getirildiğini söylüyor. Canlı konumu paylaşmayı nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? Aşağıya bakınız.

WhatsApp canlı konum paylaşma

WhatsApp blog yazısında “Bu uçtan uca şifreli özellik, paylaştığınız kişileri ve ne kadar süre paylaşabileceğinizi kontrol etmenizi sağlar. İstediğiniz zaman paylaşmayı bırakabilir veya Canlı Konum zamanlayıcı süresinin dolmasını sağlayabilirsiniz” dedi.

Konumu paylaşırken, gruptaki diğer kullanıcılar, canlı konumlarını paylaşan haritanın altındaki kalan üyeleri görebileceğini belirtmek isteriz. Birden çok kullanıcı yerlerini aynı anda paylaşabilir.

WhatsApp zaten bir ‘Geçerli Konum’ paylaşım özelliğine sahiptir, ancak bu bir kerelik bir özelliktir ve diğerleri, gönderenlerin taşındıkları yerini izleyememektedir.

WhatsApp canlı konum paylaşma

1. Adım: Android veya iOS’ta WhatsApp uygulamasını açın.

2. Adım: Yazım boşluğu çubuğundaki ‘Ek’ simgesine dokunun.

3. Adım: ‘Konum’ özelliği üzerine hafifçe vurun.

4. Adım: “Canlı Konum Paylaşımı” seçeneğine dokunun.

5. Adım: Bireysel sohbetlerde veya gruplardaki sizi takip edebilecek süreyi ayarlayın. Üç seçenek mevcuttur – 15 dakika, 1 saat ve 8 saat.

WhatsApp ‘Canlı Konum’, bu ay WhatsApp Business uygulaması sonrasında anında mesajlaşma şirketinden gelen ikinci önemli özelliktir. Yeni uygulama, işletmelerin müşterileri ile iletişim kurmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca, normal WhatsApp uygulamasıyla karşılaştırıldığında bazı ekstra özellikler de vardır.

Android iPad iPhone iPod touch Ne & Nasıl

19 Ekim 2017 at 16:53

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*