WhatsApp eski Durum özelliği nasıl kurulur?

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcılardan gelen çok sayıda şikayet ve geri bildirim sonrasında, WhatsApp nihayetinde eski metin tabanlı ‘Durum‘ özelliğini geri getirdi. Uygulama, bir önceki güncellemede metinsel güncellemelerle ortadan kayboldu ve kaybolan fotoğraf ve video temelli durumlarla değiştirildi.

Çoğunuz zaten metin tabanlı durum güncellemelerini WhatsApp’ta nasıl yayınlayacağınızı biliyorsunuz. Ancak yeniden yüklenen özelliği bulamazsanız, metin tabanlı bir durum oluşturmak için izleyebileceğiniz birkaç basit adım aşağıda verilmiştir.

WhatsApp’da metin tabanlı Durum nasıl ayarlanır?

1. Adım: Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine dokunun ve ardından Ayarlar seçeneğine dokunun.

2. Adım: Hesap, Sohbetler, Bildirimler ve diğerleri gibi diğer seçeneklerin üzerinde görünen profil resminize veya isminize dokunun.

3. Adım: ‘Hakkında ve telefon numarası’ bölümündeki durum mesajına hafifçe dokunun.

4. Adım: Son olarak, kurşun kalem şeklindeki simgeye dokunun ve yazmak istediğiniz durum mesajını yazın.

Eski durum özelliği, Müsait, Meşgul, Okulda, Sinemada, İşte, Pil bitmek üzere ve benzeri varsayılan hazır mesajlarla birlikte gelir. Eski statüsünün iadesi ile birlikte şirket yakın zamanda piyasaya sürülen fotoğraf / video durum güncellemelerini kaldırmadığını belirtmek gerekir. Uygulamada ayrı bir ‘Durum’ sekmesi aracılığıyla hala kullanılabilir.

WhatsApp’ın yeni ‘Durum Öyküleri’ özelliği iOS ve Android platformlarına yansıtıldı. Resim, emoji ve altyazı ile örtüşebilecek fotoğrafları, GIF’leri ve videoları paylaşmanıza izin verir. Bunlar yalnızca 24 saat boyunca kullanılabilir, daha sonra bunlar otomatik olarak kaybolur.

Eski durum özelliği genel Android kullanıcılarına sunulmaya başlandı ancak beta üyeleri, uygulama için daha geniş bir GIF kitaplığına sahip. Yeni güncellemeler ile WhatsApp kullanıcıları şimdi GBoard’un yerleşik GIF özelliğini kullanabilirler.

Etiketler:

Mobil Ne & Nasıl

24 Ekim 2017 at 19:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*