WhatsApp görüntülü görüşme ve sesli arama nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp üzerinde görüntülü konuşma yapmak, sesli arama yapmak ve sesli mesaj bırakmak en çok kullanılan iletişim seçenekleridir. Bir çok kullanıcı bu konuda sıkıntı yaşayabiliyor. Bu neden bizde bu konuda yardımcı olacak bir yazı hazırlamak istedik.

WhatsApp uygulamasının yeniliklerini kaçırmamak için her zaman güncel olmasına özen gösterin. Görüntülü konuşma yapmak için bir çok uygulama kullanıyoruz. Google Duo, Skype ve diğerleri görüntülü konuşma konusunda etkili uygulamalardandır. Ancak, mesajlaşma ve telefon aramaları için WhatsApp kullanıyoruz. Görüntülü konuşma içinde, neden başka bir uygulama kullanalım.

WhatsApp uygulaması ile yapılan görüntülü konuşmalar, telefon ön kamera ve sinyal gücü kalitesine göre farklılık gösterir. Eğer akıllı cihazınız bunlar için iyi özellikler sağlıyorsa, yapacağını görüntülü konuşmalar kaliteli olacaktır. Neyse lafı fazla uzatmadan WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşma/video görüşme ve sesli arama nasıl yapılır görelim.

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır?

1. Adım: WhatsApp uygulamasını başlatın ve bir görüntülü görüşme başlatmak istediğiniz kişinin adına dokunun.

2. Adım: Üst kısımda telefon simgesinin yanında video kamera simgesine dokunun.

Uygulama görüntülü aramayı başlatacaktır. Görüntülü arama çağrınız, aradığınız kullanıcı açana kadar, ekran sizin görüntünüzü gösterecektir. Karşıdaki kullanıcı aramayı açtığında, arama ekranınız küçük bir ekranda gösterilir, karşıdakinin görüntüsü tam ekranda görüntülenir. Sizin görüntünüzde karşıdaki kullanıcı da aynı şekilde büyük görünür.

WhatsApp sesli arama nasıl yapılır?

1. Adım: WhatsApp uygulamasını başlatın ve bir sesli arama başlatmak istediğiniz kişinin adına dokunun.

2. Adım: Üst kısımda telefon simgesine dokunun. Sesli arama başlat uyarı penceresi göreceksiniz. Ara seçeneğine dokunarak sesli aramayı başlatabilirsiniz.

Evet yapacaklarınız bu kadar!

Ne & Nasıl

28 Ekim 2017 at 13:55

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*