Windows 10 / 8 PC İçin Resmi WhatsApp Masaüstü İndir

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp dünya çapında bir milyar kullanıcısı ile en popüler akıllı telefon mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook Inc tarafından satın alınan WhatsApp uygulaması yaklaşık bir yıl önce PC kullanıcılarının mesajları okumak ve masaüstünden göndermek için WhatsApp Web uygulamasını başlatmıştı. Öncesine kadar sadece akıllı telefonlar için tasarlanmıştı.

whatsapp-masaustu

Windows 10 / 8 PC İçin WhatsApp Masaüstü

WhatsApp Web kurulumu ve kullanımı kolay olmakla birlikte, uygulama ya da masaüstü istemci deneyimi sağlamaz. WhatsApp kullanıcılarının geri bildirimini dinleyen WhatsApp geliştiricileri hem Mac hem de Windows için özel bir WhatsApp programını yayımladı. Kısacası, bilgisayar kullanıcıları artık bir web tarayıcısı olmadan masaüstünden WhatsApp uygulamasını kullanabilir.

WhatsApp, Windows 10 ve Windows 8 masaüstü veya akıllı telefonlar içindir. WhatsApp Masaüstü ile kolayca metin, fotoğraf, video ve ses dosyalarını göndermek ve almak için imkan sağlar. Canlı bildirim dışında da önemli bir özelliğinin olmadığını söyleyelim.

Windows 10/8 PC İçin WhatsApp Masaüstü Kurulumu

Windows 10/8 bilgisayara WhatsApp indirmenin ve yüklemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

1.Adım: WhatsApp resmi sayfasını ziyaret edin ve Windows kurulumu için WhatsApp indirin. Yada buradan direkt indirin. Yaklaşık 70 MB boyutuna sahiptir.

2.Adım: Aşağıdaki ekranı görmek için indirilen kurulum dosyasını çalıştırın.

windows-10-8-pc-icin-resmi-whatsapp-masaustu-indir

3. Adım: Akıllı telefonunuzdan internete bağlanın ve sonra WhatsApp uygulamasını açın. Olası sorunları önlemek için WhatsApp son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.

Akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını kullanarak, Windows 10/8 masaüstü programında QR kodu tarayın. Zaten yükleme ekranında cihazlardan nasıl yapacağınızı söylemektedir.

QR kod taramasını yapmak için;

iPhone telefonda, WhatsApp > Ayarlar > WhatsApp Web

Android telefonda, WhatsApp> Menü> WhatsApp Web

Windows Phone telefonda, WhatsApp> Menü> WhatsApp Web

QR kodunu tarayın ve daha sonra OK düğmesine dokunun.

windows-10-8-pc-icin-resmi-whatsapp-masaustu-indir-1

4.Adım: QR kod taraması yapıldıktan sonra, Windows 10/8 PC masaüstü için WhatsApp kullanmak mümkün olacak. Evet yapacaklarınız bu kadar!

Windows 10/8 bilgisayarda WhatsApp masaüstü kullanmak için aktif bir internet bağlantısı olması gerektiğini unutmayın.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Ücretsiz Windows

01 Ekim 2016 at 13:51

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*