Windows 10’da Aero Glass Şeffaflığını Ayarlama

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Vista’da mevcut olmasına rağmen, Aero Glass şeffaflığı gerçekten Windows 7 ile ortaya çıktı. Ve şimdi Windows 10‘da da mevcut. Windows 10’da, şeffaflık düzeyini buzlu cam şeffaflıkla, şeffaf cam arasında değiştirebilirsiniz .

Varsayılan olarak, Windows 10 buzlu cam asetat efekti kullanır ve görev çubuğundaki Başlat simgesini tıklayıp Başlat menüsünü açarak onu görebilirsiniz. Bazı web siteleri, Windows 10’da Aero Glass efekti vermeyi sağlayan üçüncü parti yazılımlar sunmaktadır, ancak gerçekten gerekli değildir. Herhangi bir program indirip yüklemek yerine, Windows kayıt defterinde birkaç değişiklik yaparak şeffaf cam efektine geçebilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, aynı zamanda Windows 10’un varsayılan görünümü olan Windows 10’daki donmuş cam efekti ile nasıl göründüğünü göstermektedir:

Windows 10’da Aero Glass Şeffaflığını Ayarlama

Burada, buzlu bulanıklık cam etkisinden şeffaf cam etkisine nasıl geçiş yapacağınızı göstereceğiz;

1.Adım:

Çalıştır iletişim kutusunu açmak için kısayol tuşu Win + R‘ye basın. Çalıştır iletişim kutusuna regedit yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açacaktır.

2.Adım:

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde,

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes \ Personalize gidin ve sonra sağ taraftaki panelde EnableTransparency ayarını çift tıklayın.

3.Adım:

EnableTransparency değerini 1 olarak değiştirirseniz, buzlu cam efekti etkinleştirilir. EnableTransparency değerini 0 olarak değiştirirseniz, saydam cam efekti etkinleştirilir.

Sonuç olarak

Windows 10 kullanıcıları, PC’ye üçüncü parti yazılım yüklemeye gerek kalmadan Aero cam efektlerinin tadını çıkarabilirler. Windows 10’daki bir ayarı değiştirerek buzlu cam efekti ile şeffaf cam efekti arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Windows 10

21 Ekim 2017 at 12:11

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*