Windows 10’da klavye düzeni ve dili nasıl değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede tıkladığınız tuşlar yanlış semboller mi yazıyor? Windows 10‘da klavye düzenini ve dilini nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Hızlı yazı yazmak için klavye düzeninin kullanımınıza uygun olacak şekilde olması gerekir.

Çoğu zaman yanlışlıkla klavye dilini değiştirebiliyoruz. Türkçe kullanmanız gerekiyorken, İngilizce kullanımına geçebilir. Hem klavye dilini hem de klavye düzenini yani F klavye ve Q klavye düzeni arasında geçiş yapmak gerekebilir.

Windows 10’da klavye düzeni ve dili ekleme

1. Adım:

Başlat menüsünü tıklayın veya Windows tuşuna basın. Ayarlar > Zaman ve dil >  Bölge ve dil bölümüne gidin.

2. Adım:

Windows görüntüleme için yeni bir dil eklemek istiyorsanız Diller alanının altındaki Dil ekle seçeneğine tıklayın. Eğer, klavye yerleşimi eklemek için Windows görüntüleme diline ve ardından Seçenekler düğmesine tıklayın.

3. Adım:

Klavyeler alanının altında Türkçe Q ve Türkçe F klavye seçeneklerini görürsünüz.

4. Adım:

Başka bir klavye düzeni eklemek için Klavye ekle seçeneğine tıklayın. Bir çok farklı klavye düzeni arasından seçim yapabilirsiniz.

Windows 10’da klavye düzenini değiştirme

Windows tuşunu basılı tutun ve boşluk tuşuna basın (seçenekleri değiştirmek için boşluk tuşuna basın bırakın, basın bırakın)

Alternatif olarak, sistem tepsisinde klavye simgesinin yanındaki simgeyi tıklayın ve istediğiniz düzeni seçin.

Evet, sizde aynı şekilde Windows 10 bilgisayarda farklı klavye dili ekleyebilir, klavye düzenini değiştirebilirsiniz. Klavye düzenini ekledikten sonra değiştirme, çok kolaydır. Kısayol tuşları anında klavye düzenini değiştirmek mümkündür.

Ne & Nasıl PC Dersleri Windows 10

02 Kasım 2017 at 12:24

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*