Windows 10’da Varsayılan Yazıcı Nasıl Değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan ayarları ile Windows 10, otomatik olarak varsayılan yazıcı için en son kullanılan yazıcıyı, varsayılan yazıcıyı olarak yönetir.

Windows 10 otomatik olarak kullanılan varsayılan yazıcıyı değiştirmek bir gereksinim olabilir . Windows 10 bilgisayarda varsayılan yazıcıyı değiştirmek veya varsayılan yazıcı olarak yeni bir yazıcı yüklemek isteyebilirsiniz.

Windows 10 sistemlerde varsayılan yazıcıyı değiştirmek veya yeni bir yazıcı yüklemek için bir çok yol vardır. Bizde sizler için en kolay yolu göstermeye çalışacağız.

Windows 10 Bilgisayarda Yazıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer yeni bir yazıcı eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımlara geçmeden Yazıcılar ve tarayıcılar kısmında en üst yerde bulunan Bir yazıcı veya tarayıcıyı ekle seçeneği ile ilerleyin. Yok, mevcut yazıcılar arasından bir yazıcıyı varsayılan olarak ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1.Adım: Ayarlar uygulamasını açın ve Cihazlar > Yazıcılar ve tarayıcılar kısmına gidin. (Ayarlar’ı açmak için arama kısmına Ayarlar yazarak gidebilirsiniz.)

windows-10-da-varsayilan-yazici-nasil-degistirilir

2. Adım: Varsayılan olarak bir yazıcıyı yazıcıyı değiştirmek veya ayarlamak için, otomatik olarak varsayılan yazıcıyı yönetmek için Windows’un varsayılan yazıcı yönetmesini kapatmak gerekir.

windows-10-da-varsayilan-yazici-nasil-degistirilir

Bunu yapmak için, Windows’un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver seçeneğinin Kapalı olması gerekir.

3. Adım: Şimdi, Yazıcılar ve tarayıcılar bölümünde, Yönet düğmesini görmek için bir yazıcıya tıklayın ve ardından Yönet düğmesini tıklayın.

windows-10-da-varsayilan-yazici-nasil-degistirilir-1

4. Adım: Cihazınızı yönetin sayfasında, Windows 10 PC’de varsayılan olarak seçilmiş yazıcıyı ayarlamak için Varsayılan olarak ayarla seçeneğine tıklayın.

windows-10-da-varsayilan-yazici-nasil-degistirilir-2

Eğer herhangi bir tarayıcıyı Varsayılan olarak ayarla seçeneğini göremiyorum diyorsanız 2. Adımdada gösterdiğimiz gibi Windows’un varsayılan yazıcımı yönetmesine izin ver seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

Ne & Nasıl PCsen Windows 10

05 Ekim 2016 at 18:45

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*